اخبار

در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مطرح شد: تبیین و تشریح برنامه اشتغال فراگیر توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی

در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مطرح شد: تبیین و تشریح برنامه اشتغال فراگیر توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، برنامه اشتغال فراگیر را تشریح و بر حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که به ریاست استاندار برگزار شد اظهار داشت: ایجاد اشتغال در کشور از همان ابتدای دولت دوازدهم در دستور کار قرار داشت.

وی با اشاره به اهداف طرح اشتغال فراگیر که باهدف ایجاد اشتغال در کشور تبیین شد افزود: ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید به‌ویژه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، مهارت‌آموزی نیروی کار و توانمندسازی آن‌ها، کاهش عدم تعادل‌های موجود در بازار کار در ابعاد مختلف و ... از اهداف این طرح است.

وی سهم استان خراسان شمالی از تسهیلات 20 هزار میلیارد تومانی طرح اشتغال فراگیر را 190 میلیارد و 400 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در این طرح، رسته‌های پراشتغال شناسایی و پس از تأیید اعلام شد تا تسهیلات در نظر گرفته شده براساس آن‌ها پرداخت شود.

نوری همچنین اظهار داشت: سهم استان از ابلاغ اعتبارات طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی 380 میلیارد تومان است که با توجه به اینکه جمعیت روستایی این استان بالا و درآمد سرانه آن‌ها نیز پایین است، فرصت مناسبی برای رفع مشکلات می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه تسهیلات یارانه دار و قرض‌الحسنه فراهم شده توسط دولت بی‌سابقه است افزود: فرمانداران و مدیران در معرفی متقاضیان برای استفاده از تسهیلات، عزم جدی داشته و پیشتاز باشند تا اعتبارات را به‌طور کامل جذب کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود به تسهیلات مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: تسهیلات این بخش امسال بیش از 13 برابر شده است.

وی افزود: سهم این استان از تسهیلات طرح مشاغل خانگی 20 میلیارد تومان است که سه بانک صادرات، سپه و تجارت مسئول پرداخت آن‌ها هستند. اما تاکنون علی‌رغم اینکه 369 طرح معادل 5 میلیارد تومان را به آن‌ها معرفی کرده‌ایم اما پرداختی به متقاضیان صورت نگرفته و این موضوع نیازمند عزم و اقدامی جدی است.

۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید