اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: بیش از ۸ هزار جوان خراسان شمالی در انتظار ایجاد شغل هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: بیش از ۸ هزار جوان خراسان شمالی در انتظار ایجاد شغل هستند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با توجه به تعداد جوانان فاقد شغل در استان گفت: در خراسان شمالی با توجه به آمار و شاخص‌های ارزیابی٬ تا پایان سال ۹۵ ٬ ۸۹۰۷ جوان فعال نیازمند شغل در عرصه‌های اقتصادی وجود دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، حسن نوری در نشست خبری به‌مناسبت هفته کارآفرینی اظهار داشت: نگاه به عرصه کارآفرینی فراتر از وظیفه ذاتی است و استان خراسان شمالی در عرصه کارآفرینی خوب درخشیده است. در سطح ملی نگاه ویژه به کارآفرینی باعث می‌شود تا موتور محرک اقتصادی مقاومتی در کشور جلو برود.

وی افزود: نسل جوان با هدف‌گذاری که برای آینده خود دارد می‌تواند با ابداع و خلاقیت و کارآفرینی، زندگی خود را تضمین کند و کارآفرینی تنها مختص به این هفته نیست بلکه باید تداوم و استمرار داشته باشد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: مؤلفه به وجود آوردن فضای کار و آفرینش آن و دادن تسهیلات وظیفه ماست و با مشارکت همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها می‌توانیم موفقیت‌های زیادی را کسب کنیم که توانستیم در بحث مشارکت و همدلی بین دستگاه‌های استان خراسان شمالی٬ رتبه اول را کشور بدست بیاوریم.

وی در خصوص نرخ کارآفرینی در منطقه افزود: ایران در 15 کشور منطقه رتبه 14 را کسب کرده که در خور ملت بزرگ ایران نیست و این نشان می‌دهد که کشورهای منطقه در بحث کارآفرینی خوب و فعال عمل می‌کنند و ما هم باید تلاش خود را زیاد کنیم تا کارآفرینی در کشور گسترش پیدا کند.

نوری خاطرنشان کرد: ایران در میان 130 کشور در جهان رتبه 14 را در کارآفرینی کسب کرده است که نسبت به شاخص جهانی 14 پله سعود کرده‌ایم.

وی افزود: بسیاری از رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها ٬بازار کار ندارند. رشته‌هایی هم‌چون علوم کامپیوتر و رشته‌های فنی در دانشگاه‌ها اشباع شده است. نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و افراد حین تحصیل کشور 21 درصد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با توجه به آموزش کارآفرینی از دوران کودکی بیان کرد: فرهنگ کارآفرینی باید از دوران کودکی آغاز و آموزش داده شود. در خراسان شمالی بازارچه دستاوردهای کارآفرینی دانش آموزان برگزار شد و از همه آن‌ها تقدیر و تشکر شد تا ایجاد انگیزه‌ای در کودکان و دانش آموزان بشود و در استان برای اولین بار تا یک ماه آینده پارک شتاب دهنده خلاقیت و کارآفرینی کودک افتتاح خواهد شد.

نوری خاطر نشان کرد: میانگین نرخ بیکاری در سال 95 ٬ 9/9 درصد است که نسبت به میانگین کشوری کاهش داشته است. در حال حاضر 8709 نفر از جوانان استان آماده ورود به بازار کار هستند و منتظر ایجاد شغل محسوب می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی بیان کرد: امسال تسهیلات 20 میلیارد تومانی برای مشاغل خانگی با سود 4 درصد تعلق گرفته شده و 190 میلیارد تومان تسهیلات برای رسته کارهای پر اشتغال با یارانه 2 تا 7 درصد در استان اعطا می‌شود.

۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید