اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در نشست خبری: 6300 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به خراسان شمالی اختصاص یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در نشست خبری: 6300 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به خراسان شمالی اختصاص یافت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: 6 هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی برای اشتغال زایی از منابع مختلف به این استان اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا؛ حسن نوری در گفت و گو با خبرنگاران این استان با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال تسهیلات به اندازه کافی به این استان اختصاص یافته است گفت: دولت 12 ام در اختصاص تسهیلات حمایتی برای ایجاد اشتغال بی نظیر عمل کرده است و هم اکنون از مردم این استان می‌خواهیم که برای ایجاد اشتغال و دریافت تسهیلات مراجعه کنند.

وی افزود: از مجموع کل تسهیلات حمایتی بری اشتغال این استان 200 میلیارد ریال مربوط به مشاغل خانگی با بهره چهار درصد است، در این تسهیلات به ازای هر یک نفر 200 میلیون تا یک میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات داده می‌شود.

نوری گفت: در بحث توسعه روستایی نیز که توسط بانک سینا و پارسیان تسهیلات با کارمزد هشت درصد به متقاضیان داده می‌شود نیز 400 میلیارد ریال سهم این استان است که کف و سقف این تسهیلات دو میلیارد تا 20 میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: در برنامه اشتغال فراگیر نیز برای رسته‌های پر اشتغال سهم استان خراسان شمالی یک هزار و 900 میلیارد ریال است که این تسهیلات با نرخ 18 درصد پرداخت می‌شود اما یارانه دو تا هفت درصدی نیز دارد.

وی اظهار کرد: سهم استان خراسان شمالی از تسهیلات بحث توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و مرزی نیز سه هزار 800 میلیارد ریال است که نرخ این تسهلیات 6 درصد است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ضمن گرامیداشت هفت جهانی کار آفرینی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو تحقق کارآفرینی است که هم اکنون این امر جزء اولویت‌های کاری این اداره کل قرار گرفته و این مهم در خراسان شمالی به یک گفتمان تبدیل شده است.

نوری افزود: برنامه جامع کارآفرینی در این استان تأیید شده و اولویت‌ها و نگاه این اداره کل نیز توجه به این امر است که این نگاه باعث تغییر شاخص‌ها در استان نیز شده است.

نوری با بیان اینکه نرخ فعالیت اقتصادی این استان در کشور اول است گفت: با توجه به اختصاص قابل توجهی تسهیلات حمایتی در بخش اشتغال هم اکنون باید بسترها را در این راستا فراهم کنیم.

وی نرخ بیکاری این اسان را 9.9 درصد عنوان کرد و افزود: در این شاخص از میانگین کشوری پایین‌تر هستیم که در سال 92 در این رتبه بالا بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: طبق آمار سازمان تأمین اجتماعی نیز که از بیمه شدگان نزد این سازمان دریافت می‌شود 10 درصد بیمه شده‌های سال 95 نسبت به سال 94 رشد داشته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی بر توانمند سازی و آموزش متقاضیان ایجاد اشتغال در زمینه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: هم اکنون نگران این امر هستیم که پول به دست افرادی برسد که نتوانند شغل ایجاد کنند.

نوری اظهار کرد: در این راستا با جهاد دانشگاهی برای آموزش متقاضیان ایجاد طرح‌های اشتغال تفاهم نامه‌ای بسته شده است تا به این افراد آموزش‌های لازم را در زمینه‌های مختلف ارائه دهند تا دریافت تسهیلات منجر به شغل شود و همچنین در شغل خود نیز موفق عمل کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش نیز در خصوص وثیقه‌ها نیز گفت: خوشبختانه مشکل تضامین نیز حل شده است و 60 درصد ضمانت‌ها اسناد روستایی، زمین و باغ از سوی بانک‌ها پذیرفته خواهد شد و همچنین صندوق ضمانت نیز برای ضمانت‌ها حمایت خواهد کرد.

۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید