اخبار

برگزاری ششمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی

برگزاری ششمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی
ششمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی به میزبانی اداره کل بهزیستی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ رئیس شورای تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه بر ضرورت تدوین برنامه یکساله و چهارساله دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت متبوع در استان تاکید کرد.

حسن نوری گفت: برنامه‌های امسال و چهارسال آینده مورد نظر ادارات زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا هفته آینده تدوین و به دبیرخانه شورای هماهنگی ارسال شود تا آن‌ها را در نزد استاندار خراسان شمالی ارائه کنیم.

وی همچنین گفت: درحال پیگیری اعتباراتی از سوی سازمان برنامه و بودجه هستیم تا بتوانیم طرح هشت روستای بدون بیکار در استان را اجرا کنیم.

نوری همچنین به میزان تسهیلات پرداختی بانک‌های ذیل این شورا اشاره کرد و افزود: میزان اعطای تسهیلات ازدواج از جانب این بانک‌ها در استان 70 درصد رشد داشته است و خوشبختانه در این بخش هیچ پشت نوبتی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بانک ها شریک متقاضیان دریافت تسهیلات در بخش اشتغال هستند و ضمن حمایت از آن ها، مساعدت های لازم را نیز با آن ها داشته باشند.

قربانی مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی نیز در این جلسه به ارائه آمار و عملکرد این اداره کل پرداخت.

وی با اشاره به ضرورت مناسب سازی فضای اداری جهت استفاده تمامی اقشار جامعه به ویژه معلولان گفت: منزلت اجتماعی و حقوق شهروندی ایجاب می‌کند تا تمامی دستگاه‌ها این موارد را مد نظر قرار دهند.

توجه به مصوبه بکارگیری معلولان در ادارات و سهمیه 3 درصدی این قشر، بیمه، اعتبارات، اورژانس اجتماعی، پروژه‌های حمایتی و... از دیگر مطالبی بود که قربانی به ارائه آن‌ها پرداخت.

۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید