اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی مطرح کرد: خوشه پوشاک، ظرفیتی برای ایجاد اشتغال پایدار و کم هزینه در خراسان شمالی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی مطرح کرد:  خوشه پوشاک، ظرفیتی برای ایجاد اشتغال پایدار و کم هزینه در خراسان شمالی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با برشمردن مزایای تشکیل خوشه پوشاک در استان گفت: تشکیل خوشه پوشاک ظرفیتی برای ایجاد اشتغال پایدار و کم هزینه در استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری در جلسه تشکیل خوشه پوشاک استان اظهار داشت: ارائه تسهیلات مورد نیاز و بازاریابی برای فروش محصولات از الزامات فعالیت موفق در این حوزه است که نیازمند هم افزایی میان تولید کنندگان و اقدام جمعی آن‌ها برای تولید است.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل تعاونی تأمین نیاز یکی از بهترین روش‌ها برای هم افزایی بین تولیدکنندگان است به طوری که نه تنها سبب اقدام جمعی آن‌ها می‌شود بلکه قدرت چانه زنی آن‌ها را بالا برده و به دلیل تشکیل سرمایه جمعی قدرت آن‌ها را برای رقابت با تولیدکنندگان بزرگتر و خارج استانی افزایش می‌دهد.

وی همچنین تنوع در کیفیت، مد و قیمت را برای توجه به سلایق اقشار مختلف مردم مهم دانست و گفت: استان خراسان شمالی باید به پشتوانه تولیدکنندگانی که در زمینه پوشاک دارد پایلوت پوشاک کشور شود.

نوری اظهار داشت: استمرار در کار باید شکل گیرد و گفتمان پوشاک در استان به راه بیفتد. بدین منظور اگر تولیدکنندگان کار را کمی علمی جلو ببرند در رسیدن به اهداف موفق‌تر خواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی همچنین به طرح کارورزی نیز اشاره کرد و افزود: کارفرمایان متقاضی می‌توانند با بهره مندی از مزایای این طرح، تا 6 ماه بدون پرداخت هزینه، از ظرفیت کارورزان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کارورزان طی دوره کارورزی یک سوم حداقل حقوق مصوب سال را هرماه از سوی دولت دریافت می‌کنند گفت: کارفرما نیز می‌تواند در صورت تمایل پس از اتمام دوره کارورزی مبادرت به عقد قرارداد ورزد که در این صورت دولت نیز به مدت دو سال تمام حق بیمه کارفرما را پرداخت می‌کند.

 

 

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید