اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی تشریح کرد: انتخاب ایران برای سومین بار به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره سازمان جهانی کار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی تشریح کرد: انتخاب ایران برای سومین بار به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره سازمان جهانی کار
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی عضویت جمهوری اسلامی ایران در هیئت مدیره سازمان جهانی کار(ILO) را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی که با حضور استاندار و معاونان استانداری و همچنین مدیران کل دستگاه های استان برگزار شد به تشریح انتخاب جمهوری اسلامی ایران برای سومین بار در هیئت مدیره سازمان جهانی کار پرداخت.

وی با بیان این که ایران مجددا توانست تا برای سومین بار به عنوان یکی از اعضای اصلی در هیئت مدیره سازمان جهانی کار حضور یابد افزود: در تاریخ کشورهای عضو سازمان جهانی کار، این یک اتفاق نادر و بی‌سابقه است.

نوری با بیان اینکه کشور ایران توانست با حضور دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در استان خراسان شمالی به عنوان مسئول گروه کشورهای حوزه آسیا و اقیانوسیه شود تصریح کرد: با تلاش‌هایی که در جریان اجلاس یکصدو ششمین نشست سالانه کشورهای عضو سازمان جهانی کار صورت گرفت، از طریق کمیته‌های مختلف سازمان جهانی کار مسئولیت‌های مهم و خوبی برعهده جمهوری اسلامی ایران محول شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران مجددا توانست برای سومین بار به عنوان یکی از اعضای اصلی در هیئت مدیره سازمان جهانی کار حضور یابد، افزود: در تاریخ کشورهای عضو سازمان جهانی کار، این یک اتفاق نادر و بی‌سابقه است.

نوری همچنین تاکید کرد که برای امسال نیز همانند چند سال گذشته هیچ پرونده ویژه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران ثبت و گشوده نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین به طرح کارورزی و مشمولان آن اشاره کرد و گفت: طرح کارورزی با هدف افزایش مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و تسهیل جذب در بازار کار کشور اجرا شده است.

وی بیکاری دانش آموختگان را یکی از مسائل مورد توجه برنامه ریزان و سیاستگذاران کشورهای مختلف داسنت و افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهییکی از راهکارهای موثر در توسعه اشتغال توام با مهارت آموزی برای دانش آموختگان دانشگاهی محسوب می شود و مانند یک پل جامعه فارغ التحصیلان دانشگاهی را به بازار کار مرتبط می کند.

نوری گفت: با اجرای طرح کارورزی قابلیت اشتغال دانش آموختگان بیکار افزایش یافته و در نتیجه نرخ بیکاری این قشر در جامعه کاهش و تعداد افراد شاغل تحصیلکرده افزایش می یابد. از سوی دیگر، بهره وری بنگاه ارتقا یافته و به موجب آن رقابت پذیری و تولید افزایش می یابد.

 

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید