اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: دستگاه ها برنامه های اشتغال را تا 15 روز دیگر اعلام کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: دستگاه ها برنامه های اشتغال را تا 15 روز دیگر اعلام کنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: دستگاه های اجرای برنامه های اشتغال خود را حداکثر تا 15 روز آینده اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری در نشست کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: امسال ایجاد شغل برای 10 هزار و 240 نفر در دستگاه های اجرایی استان هدفگذاری و تعهد شده است و رویکرد پروژه های عمرانی باید سمت اشتغال و تولید باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی سامانه کارورزی اشاره کرد و گفت: این سامانه برای ثبت نام فارغ التحصیلان دانشگاهی راه اندازی شده است تا بانک اطلاعاتی جامع و کاملی در این حوزه در اختیار مسئولان برای کاهش معضل بیکاری قرار گیرد.

نوری تصریح کرد: بر این اساس، تمامی متقاضیان واجد شرایط می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس الکترونیکی این سامانه به نشانی https://karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

همپوشانی در اشتغال یکی از دغدغه های مدیران

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار خراسان شمالی نیز با اشاره به همپوشانی در آمار اشتغال استان گفت: آمار اشتغال این خطه با 863 هزار نفر جمعیت نیاز به اصلاح دارد.

محمود دلپسند اظهار کرد: همپوشانی در اشتغال یکی از دغدغه های مدیران است.

وی افزود: مجوزها برای طرح های اشتغال از چند دستگاه صادر می شود و این امر سبب ایجاد همپوشانی در آمار اشتغال می شدو بنابراین نیاز است دستگاه ها با رایزنی، آمارها را اصلاح کنند.

دلپسند با بیان اینکه رویکرد ما ارتقای توان معیشت مردم است تاکید کرد: کارگاه های فعال باید بتوانید تعداد نیروی کار خود را افزایش دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار خراسان شمالی افزود: ما به دنبال ایجاد اشتغال پایدارهستیم.

دلپسند خاطرنشان کرد: استخدامی ها در دستگاه های اجرایی نیز باید در آمار اشتغال لحاظ شود.

وی از پذیرش هیات تجاری از آلمان در استان خبر داد و گفت: این هیات تجاری دوشنبه و سه شنبه هفته آتی برای بررسی زمینه های سرمایه گذاری وارد استان می شود. 

وی افزود: این سرمایه گذاری عمدتا در زمینه انرژی است که امید می ورد این حضور به سرمایه گذاری بیانجامد.

 

 

۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید