اخبار

اعلام شرایط احراز طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از زبان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان

اعلام شرایط احراز طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از زبان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از اعلام شرایط احراز طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، حسن نوری اظهار داشت: تمامی دانش آموختگان دانشگاهی جویای کار که متقاضی ثبت نام و بهره مندی از طرح کارورزی هستند تحت پوشش دستور العمل اعلام شده قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار می‌توانند با مراجعه به سامانه https://karvarzi.mcls.gov.ir  مراحل ثبت نام خود را دنبال کنند افزود:  از جمله شرایط متقاضیان کارورزی، داشتن حداکثر 23 سال سن برای مقطع تحصیلی کاردانی، 25 سال برای مقطع تحصیلی کارشناسی، 28 سال برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و 32 سال برای مقطع تحصیلی دکتری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه به حداکثر سن دانش آموختگان دانشگاهی جویای کار ذکوری که دوره خدمت نظام وظیفه را گذرانده اند دو سال افزوده می شود گفت: دانش آموختگان دانشگاهی که به مدت 3 ماه یا بیشتر سوابق بیمه ای (تامین اجتماعی و یا خدمات کشوری) دارند، شامل این طرح نمی شوند.

وی اعلام کرد: باید کمتر از چهار سال از تاریخ اخذ مدرک دانشگاهی متقاضیان و فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار سپری شده باشد. همچنین دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت نیز برای متقاضیان ذکور الزامی است.

نوری افزود: عدم سابقه حضور در دوره کارورزی و سپری شدن حداقل دو ماه از ثبت نام در مرکز کاریابی و مشاوره شغلی نیز از دیگر شرایطی است که متقاضیان باید آن ها داشته باشند.

وی تاکید کرد: کارورزان موظف هستند در طول دوره کارورزی نسبت به گذراندن دوره آموزشی "آمادگی شغلی" از طریق سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و اخذ گواهینامه مربوطه اقدام کنند.
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید