اخبار

با حضور دکتر ربیعی نشست صمیمی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد برگزارشد/ وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی : مثلث جامعه، تشکل ها و دولت رمز موفقیت دولت دکتر روحانی

با حضور دکتر ربیعی نشست صمیمی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد برگزارشد/ وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی : مثلث جامعه، تشکل ها و دولت رمز موفقیت دولت دکتر روحانی
در نشست صمیمی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد که با حضور دکتر ربیعی در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد هریک از نمایندگان تشکلها و سازمانهای مردم نهاد به طرح دیدگاههای خود در حوزه های مختلف پرداختند.

در نشست صمیمی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد که با حضور دکتر ربیعی در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد هریک از نمایندگان تشکلها و سازمانهای مردم نهاد به طرح دیدگاههای خود در حوزه های مختلف پرداختند.

 

 مثلث جامعه، تشکل ها و دولت رمز موفقیت دولتدکتر  روحانی 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت :  حضور مثلث جامعه،تشکل ها و دولت موجب پیشرفت دولت دکتر روحانی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون  دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نشان از جاری بودن عقلانیت در کشور است، گفت: انتخابات اخیر نشان داد که مردم در سایه تدبیر و عقلانیت به دنبال بهبود زندگی خود هستند.

وی با تاکید بر اینکه بِه انتخاب تمامی آنان که چه در انتخابات شرکت کردند و یا نکردند احترام می گذاریم، مطرح کرد: آنچه که مسلم است عقلانیت، سخت کوشی و اجماع و مدارا نتیجه حضور پرشور مردم در انتخابات اخیر است.

صلح و امنیت درداخل و درکنار هم  بودن مهم ترین پیام این انتخابات بود

وی اضافه کرد : مردم دراین انتخابات نشان دادند که به دنبال بهبود زندگی خود در سایه تداوم و عقلانیت هستند، ما به همه کسانی که درانتخابات شرکت کردند و تمام آنانی هم که در انتخابات شرکت نکردند احترام می گذاریم و شاید آن ها برای ما پیامی داشته اند .اما نکته اساسی این  است که مردم نشان دادند خواستار عقلانیت ، سخت کوشی ، اجماع و مدارا هستند و دوست دارند در صلح و آرامش با یکدیگرکارکنند.صلح و امنیت درداخل و درکنار هم  بودن مهم ترین پیام این انتخابات بود .

 

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی افزود : مهم ترین پیام این انتخابات در اجماع عمومی  بود در آن چه فکر می کنیم و باید با عقلانیت درجهت پیشرفت کشور حرکت کنیم .

 

فقر و اشتغال در انتخابات اخیر به سپهر افکار عمومی کشیده شد 

دکترربیعی خاطرنشان کرد : اما برای هرکسی انتخابات اخیر خوبی هایی داشت و برای وزارتخانه من خوبی های بزرگ تری داشت ، اینکه فقر و اشتغال به سپهر افکار عمومی کشیده شد .

وی خاطرنشان کرد : بزرگ ترین مباحث انتخابات حوزه هایی بود که قلب ما برای آن ها می تپید . من از منظر خودم زیبایی انتخابات را در گفتمان بیکاری ، فقر و اشتغال تلقی کردم و این امر را برای خانواده ای که امروز گردهم آمده ایم برکت می دانم . برکت اخلاقی انتخابات این بود که هرقدر به یکدیگر اتهام بزنیم به سمت دیگری می بریم . ما باید فقرو اشتغال را ذیل حرکت اخلاقی و با عقلانیت پیش ببریم . باید فقر را در کوتاه مدت محو کنیم .

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی گفت :  باید نابرابری را درمیان کارگران و بازنشستگان کم کنیم . ای کاش امروز یک نهادمردمی بیکاران وجود داشت و از آنان در این جمع دعوت می کردیم . ماباید بیکاری را رفع کنیم  و اشتغال را در سایه عقلانیت، اجماع و اخلاق به وجود آوریم

دکترربیعی خاطرنشان کرد : درآخرین دست آوردهای علمی خود به این نتیجه رسیده ام که اگر بتوانیم آخرین حلقه  رفاه را از سیستم صدقه ای دورکنیم و آن را به سمت توانمند سازی ببریم آخر وزارت رفاه ابتدای وزارت کار می شود ، ابتدای فنی و حرفه ای و اشتغال می شود ودردنیا نیز این تجربه وجود دارد . ما باید خودمان را کوچک و جامعه مان را بزرگ کنیم .

ماه مبارک رمضان را  به عنوان ماه مبارزه با فقر پیشنهاد می کنم 

وی افزود : دراین نشست در خصوص موضوعات مختلفی از جمله کودکان کار، بازنشستگان ، حمایت اجتماعی از  بازنشستگان و .... صحبت شد . بنده جمله ای را درمورد یخچال  خالی پدربزرگ و طرح کارورزی دوسه  سال پیش بیان کردم و شخصی در انتخابات ازآن استفاده کرد .همکارانی که از بازنشستگی آمده اند می دانند ما سعی کردیم شیب افزایش حقوق ها را زیاد کنیم اما 65 درصد شکاف وجود داشت . مسیر طولانی بود اما سعی کردیم شیب را درست کنیم .

 

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی با اشاره به دیدگاههای هریک از نمایندگان تشکلها  گفت : ما سعی کردیم در تامین اجتماعی نیز از اموال دفاع کنیم و بسیاری از کارها را هم نتوانستیم انجام بدهیم اما دولت ها برای برخی از کارهایی هم که انجام نداده اند دوست بدارید . ما نگذاشتیم دزدی شود . بنا و تلاش ما براین بود که اموال کارگر حفظ شود . خداوند را شاهد و ناظرگرفتیم که این اموال حفظ شوند و به نحوی باشد که ما امانت دار باشیم .

وی تصریح کرد : سعی می کنیم امروز زندگی روزمره مردم را به جهتی ببریم که مردم راحت تر و بهتر زندگی کنند ، من فکر می کنم کارهایی که انجام داده ایم کم و کوتاه بوده اما بنای ما پی ریزی کارهایی بوده است که در آینده بتواند جواب بدهد .

 

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی اعلام کرد : فرصت کردیم برای بازنشسته ها سهام بانک رفاه را بگیریم . رئیس سازمان بازنشستگی کشوری بیمه ملت را برای بازنشستگان آغاز کرده که تداوم خواهیم داد . سرریزبهترین هلدینگ هایمان را به بازنشستگان واگذار خواهیم کرد .

دکترربیعی گفت : امروز که گردهم آمده ایم سعی کردیم درقالب قانون مداری حرکت کرده باشیم . خوشحالم که بگویم روزنامه نگاران ما نیز صاحب کانون شدند و اواخر هفته این موضوع ثبت می شود و مشکلات آنان برطرف می شود . علاوه بر این در دولت تدبیر و امید 55درصد افزایش تشکل ها را داشتیم و می دانم نقص هایی نیز وجود داشت اما  سعی کردیم که کارها را غیر سیاسی به سلامت پیش ببریم و گردش گفتمان صورت بگیرد .

تشکل ها راه بی بدیل نجات کشور است 

وی اظهار کرد : معتقدم که  مثلت جامعه ، ما و تشکل ها می تواند به موفقیت دولت دکتر روحانی کمک کند . ما باید این مثلث را تقویت کنیم . ماه مبارک رمضان را  به عنوان ماه مبارزه با فقر پیشنهاد داده ایم و همه بنای ما براین است که از رنج ودرد وآلام  مردم کم کنیم و این اتفاق وقتی رخ می دهد که بتوانیم دولتی داشته باشیم که خود را از جنسی بدانیم که نهادهای مدنی درآن تقویت و بزرگ شود و شکل بگیرد . شما نیز دراین  خانواده اوامرخود را بیان کردید . تشکل ها راه بی بدیل نجات کشور است و باید پایمردی و ایستادگی کنند و درسیاست گذاری تاثیرداشته باشند .

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی ادامه داد : ازتشکل ها خواهش می کنم همه باهم برای کاستن از درد و رنج مردم تلاش کنند . تشکل نهادی است که  خود باید مظهر خیر و برکت باشد . همه سعی کنیم به نوعی رفتار کنیم که مانند پدیده ای که دردولت ها رخ داد جای خادم و مخدوم عوض نشود . دولت خادم و مخدوم جایش عوض نشود . باید هم افزایی داشته باشیم به صورتی که درهر ماه مبارک رمضان وقتی به پشت سر خود نگاهی می اندازیم بگوییم خدایا شکرت که در یک سال گذشته  توانستیم مقداری ازدرد و رنج مردم کم کنیم .

دکترربیعی در خاتمه گفت : از خداوند می خواهم به برکت ماه رمضان به ما کمک کند که از درد ورنج مردم کم کنیم . زندگی سالم برای بچه های آینده ایران بیاوریم  و کمک کند آن چنان که او دوست دارد زندگی و حرکت کنیم  .

 

اشتغال بین المللی جایگاه مهمی در بستر سازی اشتغال 

کرباسی دبیر انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران گفت  : با توجه به موفقیت برجام ، اشتغال بین المللی می تواند جایگاه مهمی در بستر سازی اشتغال داشته باشد.

وی با بیان اینکه عدم اعتماد به بخش خصوصی یکی از مشکلاتی است که کاریابی ها با آن روبرو هستند گفت: ببا اعزام نیرو به ایرلند اولین توافق نامه بین بخش خصوصی و دولت با حمایت دکتر ربیعی به سرانجام رسید.

وی ابراز امیدواری کرد در دولت جدید با همکاری های بیشتر با بخش خصوصی و همچنین تبادل نیروی کار بتوانیم در توسعه روابط بین کشورها، تبادل فرهنگ و ارز آوری موفق باشیم

  تصویب سند راهبردی ورزش کارگران در سال 95

دکتر امیر حسینی رئیس فدراسیون وزرش های کارگری گفتباعث افتخار است که وزیری کارگر زاده بر مسند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشسته است .

سال گذشته با حمایت دکتر ربیعی توانستیم سند راهبردی ورزش کارگران را به تصویب برسانیم و بر اساس این سند کیفیت زندگی بهتری برای کارگران داشته باشیم .

 موفقیت طرح «نذر تخصص ها » با حمایت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی 

کیانی از خیرین فعال در دانشگاه تهران گفت: 3 سال پیش که طرح «نذر تخصص ها » مطرح شد به خاطر حمایتهای  معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این طرح به موفقیتهای چشمگیری دست یافت به نحوی که  باعث شد کانون دانشجویی ما به یک موسسه ملی تبدیل شود.

وی افزود: ما از دکتر ربیعی  به خاطر توجه ویژه به مسائل مربوط به خیریه ها تشکر می کنیم .

تداوم فعالیتها در سال تولید و اشتغال

کریمی عضو هیات رییسه اتاق تعاون گفت:  امیدوارم دولت تدبیر و امید کارهای ناتمام  خود را در سال تولید و اشتغال ادامه دهد

وی با بیان اینکه تولید و اشتغال در تعاون مستتر است گفت: امیدوارم در تفکیک وزارتخانه ها تعاون به وزارت بازرگانی ملحق نشود و یا به عنوان یک وزارتخانه تفکیک شود و یا در وضع موجود باقی بماند.

گذر اشتغال از مسیر مهارت 

نماینده هیئت مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای گفت : یقینا توسعه اشتغال از مسیر مهارت می گذرد.

قشقایی با تشکر از دکتر ربیعی به خاطر جدی گرفتن بحث آموزش های فنی و حرفه ای گفت: دکتر سازگار نژاد رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  ما را شریک آموزش های سازمان فنی و حرفه ای می داند ولی ما به حمایت های فرا سازمانی نیز نیاز داریم .

وی به پتانسیل 12 هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: آموزش های آزاد بازوی سازمان فنی و حرفه ای هستند و می توانند به عنوان کلید اشتغال عمل کنند.

تعریف شغل های مربوط به سینما در وزارت کار 

نماینده خانه سینما در نشست صمیمی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد با وزیر کار گفت : شغل های مربوط به سینما در وزارت کار تعریف شود

معینی گفت:  برخی مشاغل حوزه سینما در وزارت کار تعریف نشده است و ما خواستار تعریف آن هستیم

معینی افزود:در برخی موارد نویسنده ها و یا کارگردان ها با یک قرارداد دو یا سه سال کار می کنند و بنابراین قراردادهای یکساله کاری برای آنها سودمند نیست.

وی همچنین از ثبت 32 تشکل از سال 93 تا کنون خبر داد و افزود: امیدوارم این روند تسریع پیدا کند .

 ربیعی به وعده خود در زمینه بازگشت لایحه اصلاح قانون کار عمل کرد 

اولیا علی بیگی در نشست صمیمی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد با دکتر ربیعی گفت : دکتر ربیعی با عمل به وعده خود در زمینه بازگشت لایحه اصلاح قانون کار اعتماد سازی کرده است

وی افزود :حمایت ازوزیر کار، کار ساز بوده و هست .

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار کشور با بیان اینکه مسأله امنیت شغلی با حیات کارگران گره خورده است گفت : امنیت شغلی به عنوان یک مسأله أساسی سنون پیشرفت و اقتصاد جامعه است که امروز   مغفول واقع شده است .

وی افزود : خوشبختانه در دولت یازدهم تکلیف بدون پشتوانه ای به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ نشده است و امیدواریم در طرح کارورزی  نیز این اتفاق نیفتد.

تاکید بر تداوم ساماندهی تشکل ها در  دولت دوازدهم  /  کارفرمایان موتور متحرکه اقتصاد کشور هستند

حمید رضا سیفی رئیس کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان تهران گفت : امیدواریم ساماندهی تشکل ها در  دولت دوازدهم  ادامه داشته باشد

وی در ادامه پیشنهاد جدا سازی سه وزارتخانه تعاون، کار و وزارت رفاه را مطرح کرد و افزود: فعالیت این وزارتخانه ها در کنار هم زیاد است و فعالیت ها کمتر می تواند خروجی محور باشد .

وی بر تکمیل برخی از فرایندها در تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت : اساسنامه سازمان تامین اجتماعی نیز باید اصلاح شود چرا که تامین اجتماعی حق کارفرمایان و کارگران است

وی با اشاره به اینکه برنامه های دولت می بایست زمان بندی شده  و خروجی محور باشد خاطر نشان کرد: اگر امروز سازمان ها بخواهند کار کنند باید یک برنامه استراتژیک منظم داشته باشند و بدانند  امروز کجا هستند و در 4 سال آینده‌ به کجا خواهند رفت.

 تعامل بسیار سازنده وزیر کار با کانون های بازنشستگی /تعامل سازنده مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تشکل های کارگری

 نائب رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور اعلام کرد : دکتر ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی وهمچنین دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تعامل بسیارخوبی با تشکل های کارگری و تعامل بسیار سازنده ای با کانون های عالی  بازنشستگی درسطوح مختلف شهرستان و استان ها داشتند.

شادی بخش  همچنین به خدمات و فعالیتهای  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در زمینه های توسعه مراکز درمانی ملکی به ویژه در بخش هلدینگ بیمارستان ها اشاره کرد .

وی تاکید کرد :باهمکاری ومساعدت دکتر ربیعی و دکتر نوربخش بیمه های بازنشستگی و عمر به عنوان دغدغه های این افراد کاهش پیدا کرد .

رئیس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کاروخیابان :

تعامل بخش های دولتی و غیر دولتی منجر به کاهش مشکلات کودکان کار می شود 

رئیس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کاروخیابان بااشاره به تجاربی در زمینه کودکان کار و خیابان گفت : هماهنگی و تعامل  میان بخش های دولتی وًغیر دولتی منجر به کاهش مشکلات این کودکان می شود .

خانم دکتر قاسم زاده  افزود : بخش دولتی با برنامه ریزی و تعهد به انجام وظایف  و بخش غیر دولتی با مشارکت و تعامل می توانند به کودکان کار و خیابان کمک کنند .

این فعال مدنی مشکلات کودکان کار را در فهرستی با ٨٠ مورد بیان کرد و افزود : با تعامل بخش های دولتی و غیر دولتی می توان بسیاری از این موارد را حل کرد .

 دکترقاسم زاده اشاره کرد : خوشبختانه انسان هابه کودکان علاقه مند هستند و این امر خود نقطه امیدی برای حل مشکلات بیش از پیش برای کودکان كار وخیابان به شمارمی رود .

 نویسنده : روابط عمومی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید