اخبار

نخستین بازارچه دانش آموزان کارآفرین استان افتتاح شد

نخستین بازارچه دانش آموزان کارآفرین استان افتتاح شد
نخستین بازارچه دانش آموزان کارآفرین استان در محل مجموعه ورزشی کارگران مرکز استان آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، این بازارچه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی و تعدادی دیگر از مدیران کل استان، دانش آموزان، فرهنگیان و والدین افتتاح شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در بازدید از غرفه های این بازارچه گفت: حدود 300 دانش آموز استان در 100 غرفه از این بازارچه، توانمندی ها و کارآفرینی خود در زمینه های مختلف تولید و خدمات را عرضه کرده اند.
حسن نوری اظهار داشت: این بازارچه بزرگترین کارخانه تولید اشتغال در استان است که این نوجوانان را از سنین کم به فعالیت های کارآفرینی ترغیب کرده و آن ها را با بخش های مختلف این فعالیت نظیر بازاریابی و فروش در کنار تولید محصول آشنا می سازد.
وی در ادامه به پرداخت یک هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغال طی سال گذشته در این استان اشاره کرد و افزود: با تزریق این میزان اعتبار تسهیلاتی برای پنج هزار نفر اشتغال ایجاد شده که توسط بانک ها و صندوق های کارآفرینی استان پرداخت شده است.
نوری با اشاره به اینکه برای اشتغال زایی باید به ایجاد کسب و کارهای کوچک توجه شود خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال در بستر ایجاد کارخانه ها و واحدهای تولیدی بزرگ، گران قیمت است و هزینه های زیادی نیاز دارد اما این میزان شغل که در سال گذشته با اعطای تسهیلات اعتباری ایجاد شد در بستر واحدهای بزرگ تولیدی نبود بلکه در قالب شغل های کوچک ایجاد شده است.
نوری بر هم افزایی اهداف علم و عمل تاکید و اظهار کرد: یکی از اهداف این بازارچه، آشنایی دانش آموزان با فضای کسب و کار در کنار آموختن علم است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز گفت: این بازارچه مصداقی از تحقق شعار سال است و در آن مبانی علم، اقتصاد و عمل در کنار هم جمع شده و به دانش آموزان فرا داده می شود.
محمود دلپسند اظهار کرد: باید بتوانیم توانمندی، ظرفیت ها و استعدادهای دانش آموزان در بخش های مختلف را شناسایی و پرورش دهیم.
وی افزود: برای حرکت در مسیر توسعه، تولید و اشتغال یکی از نیازهای مهم جامعه است و برای رسیدن به اهداف توسعه در آینده باید دانش آموزان با مفاهیم آن آشنایی پیدا کنند.
در این آیین مسئولان دستگاه های اجرایی مختلف محصولات تولیدی دانش آموزان را بازدید کردند.