اخبار

ضرورت افزایش اموزش های ایمنی درراستای کاهش حوادث کار

ضرورت افزایش اموزش های ایمنی درراستای کاهش حوادث کار
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی بر ضرورت افزایش اموزش های ایمنی در راستای کاهش حوادث کار تاکید کرد.حسن نوری در سمینار اموزشی ایمنی در صنعت ساختمان خراسان شمالی که با مشارکت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی برگزار شد اظهار داشت: در این راستا برنامه ما این است که اموزش های ایمنی را از 37 هزار نفر ساعت به 80 هزار نفر ساعت برسانیم.
وی به حادثه اخیر معدن در استان گلستان و جان باختن تعدادی از معدن کاران اشاره و ضمن عرض تسلیت به خانواده این معدن کاران و جامعه کارگری تصریح کرد: شما ناظران و بازرسان با جان نیروی کار سر وکار دارید و احساس مسئولیت در این حوزه از هر سنگری مهم تر است.
وی مهندسان ناظر را پل ارتباطی برای کاهش حوادث دانست و افزود: باید دغدغه و تعلق خاطر داشته و از کنار حوادث بی خیال عبور نکنیم.
نوری گفت: صنعت ساختمان صنعتی حادثه خیز است و باید تلاش کنیم امسال را متفاوت از سال های دیگر عمل کنیم.
علی قلی پور رییس اداره بازرسی این اداره کل نیز اظهار داشت: شدت حوادث کار طی سال گذشته کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: در تجزیه و تحلیل امار حوادث کار، 56 درصد حوادث کار مربوط به صنعت ساختمان بوده که نشان دهنده حادثه خیز بودن این حوزه و نیاز به آموزش های بیشتر است.
وی افزود: طی سال گذشته 126 حادثه در حوزه ساختمان داشتیم که بیشترین آسیب دیدگان بین 30 الی 34 سال سن داشته اند.
وی سقوط از ارتفاع، سقوط اشیاء، درکیری با ماشین آلات، برق گرفتگی،سوختگی و ریزش آوار را از عوامل دخیل در بروز حوادث اعلام کرد.
وی تاکید کرد: با وجود کاهش حوادث کار در استان همچنان از میانگین کشوری بالاتر هستیم که باید آموزش ها را در این حوزه افزایش دهیم.
علی اصغر رمضانی رییس سازمان نظام مهندسی خراسان شمالی نیز در این سمینار بهداشت ایمنی و محیط زیست را دخیل با یکدیگر دانست.
وی افزود: با پیشرفت تکنولوژی وظایف و مسئولیت سازمان ها افزایش یافته که باید نسبت به گذشته پررنگ تر باشد.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید