اخبار

تقدیر مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از کارگر نمونه کشوری در شیروان

تقدیر مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از کارگر نمونه کشوری در شیروان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از سعید فلاح کارگر نمونه کشوری استان در شیروان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، حسن نوری در این آیین اظهار داشت: مهندس فلاح از میان یک هزار و 954 نفر منتخبِ بخش صنعت توانست عنوان نفر برتر را به خود اختصاص داده و از دستان پر برکت حجت الاسلام حسن روحانی ریاست جمهوری دولت تدبیر و امید تقدیر شود.

وی افزود: این کارگر نمونه کشوری الگو و سفیر کارگران استان است که باید تلاش کنیم افرادی همانند این فرد در جامعه بیشتر شده و رشد آن ها همچنان ادامه داشته باشد.

وی در ادامه به تعامل مجلس شورای اسلامی با دولت اشاره کرد و اظهار داشت: توجه دولت به اقشار آسیب پذیر و تعامل مجلس شورای اسلامی سبب شد مستمری نیازمندان حدود 3 برابر افزایش پیدا کرده و برای پنج سال طی برنامه ششم توسعه ادامه داشته باشد.

وی توجه دولت به اقشار آسیب پذیر را زبانزد دانست و گفت: با تدابیر اندیشیده شده صف های طولانی سبد کالا نیز حذف شده و مردم به جای ایستادن در این صف ها از کارت اعتباری استفاده می کنند. هم اکنون نیز 25 هزار خانوار در استان علی رغم شارژ کارت های اعتباریشان اقدام به دریافت سبد کالای خود نکرده اند که یا نشان از بی اطلاعی آن ها است یا بی نیازی آن ها. 

وی با اشاره به ضرورت توجه به سلامت کارگران افزود: سلامت کارگران باید در اولویت تمامی مجامع کارگری باشد. نوری خاطرنشان کرد: در این راستا طی سال گذشته 37 هزار نفر ساعت آموزش ارائه شد که بناداریم این میزان آموزش را طی امسال به 80 هزار نفر ساعت برسانیم تا شاهد ارتقاء فرهنگ ایمنی بوده و سبب کاهش حوادث کارگری به میزان قابل توجهی شویم.