اخبار

هدفگذاری ایجاد 10 هزار شغل طی امسال در استان

هدفگذاری ایجاد 10 هزار شغل طی امسال در استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از هدفگذاری ایجاد 10 هزار شغل طی امسال در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، حسن نوری در همایش بزرگ شوراهای اسلامی شهرستان مانه و سملقان بر نقش موثر شوراهای اسلامی کار تاکید کرد و اظهار داشت: این هدفگذاری بدون پای کار بودن این افراد میسر نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: کار اقتصادی شوراها از مهم ترین اقداماتی است که آن ها انجام می دهند و دولت نمی تواند بدون این اقدامات بر اهدافش جامه عمل بپوشاند.

نوری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر اینکه به رشد اقتصادی کشور توجه دارد برای نخستین بار در دولت با پیشنهاد این وزارتخانه مستمری افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی طی برنامه ششم توسعه برای پنج سال 16 الی 50 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی همچنین به حذف یارانه بگیران غیرنیازمند توسط دولت اشاره کرد و افزود: حذف یارانه بگیران غیر نیازمند در سه سال گذشته توسط دولت سبب شد یارانه این افراد به سبد نیازمندان واریز شود که جای تقدیر دارد.

نوری گفت: دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر سبد کالا ،  کارت های اعتباری  را نیز اضافه نموده که سبب شده است  که افراد کمتر در صف های طولانی معطل شده و به شکلی مناسب تر این حمایت ها بهره مند گردند .

وی همچنین به تسهیلات بند دو سفر رهبر معظم انقلاب به استان اشاره کرد و افزود: طی سه سال پیش پرداختی های 35 میلیارد تومان تسهیلات بند دو سفر رهبر معظم انقلاب به استان بسیار اندک بود اما اکنون بیش از 95 درصد این تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.پوشاک، اولویت نخست استان در ایجاد شغل می باشد .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی همچنین خوشه پوشاک را جزو اولویت های اصلی استان برای افزایش اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: استان پتانسیل بالایی در این موضوع دارد که با فراهم شدن مقدمات آن زمینه برای تحقق شعار سال و رفع نگرانی خانواده ها ایجاد می شود.