اخبار

بازرسی هدفدار از کارگاههای پرخطر استان خراسان شمالی

بازرسی هدفدار از کارگاههای پرخطر استان خراسان شمالی
بازرسی هدفدار از کارگاههای پرخطر استان خراسان شمالی در حال انجام است.

نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در بیان این خبر گفت: با عنایت به اجرای مدل خود بازرسی درون کارگاهی در این استان ، به منظور ارتقای سطح ایمنی و کاهش حوادث ناشی از کار و اثریخشی و حساس سازی جامعه هدف این اداره کل طبق برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده از کارگاههای پر خطر استان بازرسی بعمل می آورد

ایشان افزود: بدین منظور در آبان ماه سالجاری توسط یک گروه تخصصی متشکل از مدیر روابط کار ، رییس اداره بازرسی کار ، رییس اداره روابط کار و بازرسان کار ، از دو شرکت مجتمع صنعتی اسفراین و کارخانه قند شیروان بازرسی بعمل آورند . در این  بازرسی که از تمامی قسمت های کارخانه شامل  دستگاهها و ماشین آلات  و.... انجام شد ، مواردی شامل قرراد دادهای کار ، طرح طبقه بندی مشاغل ، مشاغل سخت و زیان آور ، شرایط انجام کار کارگران  ، شناسایی خطرات وارزیابی ریسک انجام شده توسط واحد ایمنی و بهداشت ،  مورد بازرسی قرار گرفت و موارد نقص در جلسه ای با حضورمدیران شرکت به اطلاع آنها رسید و پیشنهادات لازم در خصوص رفع نقص موارد مذکور اعلام گردید.

نوری اظهار داشت: تا پایان آذرماه از 12 کارگاه پرخطر استان بازرسی جامع در خصوص رعایت ایمنی و قانون کار صورت خواهد گرفت.

نوری اضافه نمود: تاکید بر پیاده سازی سیستم های  ایمنی در کارگاههای مشمول قانون کار در دراز مدت و ارتقای فرهنگ ایمنی و در نهایت کاهش حوادث ناشی از کار از مهمترین اهداف این طرح می باشد .

۲۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید