اخبار

نشست صمیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با جوانان شهر قاضی و آوا شهرستان مانه و سملقان با موضوع کارآفرینی و اشتغال

نشست صمیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با جوانان شهر قاضی و آوا شهرستان مانه و سملقان با موضوع کارآفرینی و اشتغال
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ، نوری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ،نجفی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل و دکتر مومنی مشاور مدیر کل در بحث گیاهان دارویی به همراه رضایی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه استان در نشستی صمیمی با جوانان شهر قاضی و آوا شهرستان مانه و سملقان با موضوع کارآفرینی و اشتغال در محل دفتر امام جمعه شهر قاضی و با حضور ایشان دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست نوری ضمن معرفی مختصری از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و اهداف کاری آن ، انتخاب وزیر محترم تعاون،کار ورفاه اجتماعی به عنوان جانشین رییس ستاد اقتصاد مقاومتی در خراسان شمالی را فرصت بسیار مغتمنی برای استان دانست.

نوری با اشاره به اینکه 45 درصد تولید ناخالص داخلی کشورهای اروپایی از طریق تعاونی ها تامین میشود گفت: علیرغم اهمیت فراوان و توصیه دین مبین اسلام به بحث تعاون ونیز ظرفیت بالای بخش تعاون،متاسفانه نتوانسته ایم از این فرصت استفاده کنیم.

 ایشان با اشاره به اینکه دولت محترم تدبیر و امید بدون هیچ هیاهویی و بهتر از هردولت دیگری توجه خاصی به مناطق محروم و روستایی از قبیل پرداخت تسهیلات بی بهره و کم بهره در راستای توسعه روستاها دارد و نیز با اشاره به انتخاب شهرستان راز و جرگلان به عنوان شهرستان تعاونی افزود:شهرستان مانه و سملقان و خصوصا بخش سملقان با توجه به قابلیت بالای کشاورزی میتواند در بحث توسعه کشاورزی در قالب تعاونی پیشرو باشد و با توجه به انتخاب استان به عنوان پایلوت گیاهان دارویی کشور فرصت بسیار مناسب در جهت ایجاد اشتغال خصوصا در نواحی روستایی استان ایجاد شده است و قطعا حمایت های زیادی به هر منطقه ای که اعلام آمادگی گروهی نماید خواهد شد.

نوری همچنین اظهار داشت: سیاست اشتغال به سمت ایجاد اشتغال خرد و خانگی است و آینده استخدام نیز متفاوت خواهد بود و اگر مسیر درست به جوانان نشان داده شود جوانان هم اهل کار هستند و در این مسیر آموزش و توانمند سازی مهمترین اصل می باشد .

نوری همچنین از امام جمعه محترم شهر خواست از تریبون نماز جمعه ضمن اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ، جوانان را به انجام کارهای گروهی و مشارکت در طرحهای اشتغالزای در دست انجام خصوصا طرح کاشت و فراوری گیاهان دارویی با توجه به پتانسیل منطقه تشویق نماید.  

  در ادامه جوانان در خصوص مشکلات و خواسته های خود مواردی را عنوان نمودند.

در ادامه رضایی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه استان نیز در خصوص ارائه آموزش های فنی و حرفه ای مورد نیاز به صورت رایگان اعلام آمادگی نمود.

در پایان دکتر مومنی مشاور مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در بحث گیاهان دارویی به تشریح طرح گیاهان دارویی و پرورش گل محمدی و فراوری محصولات با توجه قابلیت منطقه پرداخت.

در پایان مقرر گردید امام جمعه محترم نسبت به اطلاع رسانی طرح از تریبون نماز جمعه اقدام نماید و در اولین فرصت جلسه ای با حضور جوانان  و متولیان طرح پرورش گل محمدی در جهت تشریح نحوه انجام کار و احصاء قابلیت های منطقه برگزار گردد.