اخبار

یش از 85 درصد هزینه های اخذ ایران کد توسط وزارت تعاون تأمین می گردد

یش از 85 درصد هزینه های اخذ ایران کد توسط وزارت تعاون تأمین می گردد
مدیر کل تعاون استان با اعلام این خبر گفت: طبق تفاهمنانه منعقد شده فیمابین وزارت تعاون و وزارت بازرگانی شرکتهای تعاونی زیر مجموعه وزارت تعاون که در زمینه های تولیدی و یا خدماتی فعالیت می کنند ...

جهت اخذ ایران کد از 15 درصد تخفیف برخوردار خواهند شد. وی ادامه داد: علاوه بر این تخفیف وزارت تعاون نیز 80 درصد مابقی هزینه ها را بر عهده خواهد گرفت و شرکتهای تعاونی فقط 17 درصد از این هزینه ها را پرداخت می نمایند. اهرابی افزود: ایران کد این امکان را به اشخاص حقیقی و حقوقی خواهد داد تا ضمن قرار گرفتن در زنجیره توزیع کالا و خدمات فرصت بهتر و مطمئن تری را نیز در زمینه تجارت الکترونیک به دست آورند. چرا که مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران وابسته به وزارت بازرگانی ضمن صدور ایران کد در صورت تمایل متقاضیان تصویر محصولات تولیدی و یا خدماتی را که از سوی متقاضی ارائه می گردد را در سامانه خود نمایش خواهد داد.
مدیرکل تعاون استان هدف از این طرح را شناسنامه دار کردن محصولات و خدمات ارائه شده در چرخه توزیع عنوان کرد و از مدیران شرکتهای تعاونی خواست تا نسبت به اخذ ایران کد اقدام و علاوه بر استفاده از یارانه های این طرح جایگاه خود را در زنجیره توزیع کالاها و خدمات کشور به ثبات برسانند زیرا در سنوات آتی شرکتهایی که فاقد ایران کد باشند از زنجیره توزیع حذف خواهند شد.   
لازم به ذکر است بیش از 50 شرکت تعاونی در استان موفق به اخذ ایران کد شده اند.
 

۱۱ اَمرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۵
تعاون خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید