اخبار

اولین جلسه تشریح آئین نامه طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی برگزار شد.

اولین جلسه تشریح آئین نامه طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی برگزار شد.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در جلسه ای که با حضور شرکت ها و واحد های تولیدی برگزار شد، هدف از اجرای این طرح را آموزش و توانمندسازی دانش آموختگان برای ورود به بازار کار عنوان کرد .

حسن نوری تصریح کرد : متولی و ناظر اجرای کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی ، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای اجرا خواهد شد و گروه هدف فارغ التحصیل دانشگاهها و مراکز آموزش عالی داخل و خارج از کشور که مدرک تحصیلی وی مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری و یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد .

وی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح آموزش و توانمندسازی دانش آموختگان برای ورود به بازار کار است و دولت ماهانه 30 درصد از هزینه چهار میلیون ریالی بابت هر نفر در بنگاه های اقتصادی پذیرنده را پرداخت می کند؛ و 70 درصد هزینه نیز توسط بنگاه اقتصادی یا هر یک از دستگاه های دولتی یا بخش تعاونی که امکان استفاده از نیروهای کارورزی را دارند، پرداخت می شود.

همچنین بر اساس یکی از مفاد آیین نامه اجرایی طرح کارورزی دانش آموختگان، واحدها یا بنگاه های پذیرنده طرح باید دارای مجوز فعالیت از صنعت، معدن و تجارت و نیز گواهی مهارت 500 ساعته از مراکز آموزش فنی و حرفه ای باشند ضمن این که در پایان دوره نیز از کارورزان توسط سازمان فنی و حرفه ای آزمون پایانی اخذ و به قبول شدگان گواهی داده خواهد شد.

معافیت واحدهای پذیرنده کارورزان دانشگاهی از قوانین کار و امور اجتماعی و عدم ایجاد حق استخدام برای کارورزان از دیگر شرایط اجرای این طرح است.

وی عنوان کرد : حداکثر سن دانش آموختگان در مقطع کاردانی باید 27 سال، کارشناسی 30 سال، کارشناسی ارشد 33 سال و دکتری 38 سال باشد و از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی آنان نیز حداقل 6 ماه و حداکثر 2 سال گذشته باشد.

 

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید