اخبار

نشستی به منظور اجرایی نمودن تفاهم نامه مشترک فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی برگزار گردید.

نشستی به منظور اجرایی نمودن تفاهم نامه مشترک فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی برگزار گردید.
به منظور اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه منعقد شده فی مابین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جلسه ای در مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بجنورد برگزارشد.


رئیس اداره تشکیل تعاونیهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان شمالی با اشاره به جزییات این تفاهم نامه گفت: تفاهم نامه یاد شده دارای اهداف، محورهای همکاری و برنامه های مشترک است. فیض آبادی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار و ایجاد زمینه رشد و افزایش خدمات مرتبط با میراث فرهنگی و گردشگری در بخش تعاون را بخشی از اهداف تفاهمنامه عنوان نمود.

حسین فیض آبادی گفت : هدف های دیگر این تفاهم نامه را همکاری ایجاد فرصت های شغلی، کاهش میزان فقر از راه گسترش پیوند بین گردشگری و صنایع دستی و انجام اقدامات مرتبط از طریق تعاونیها و توجه بیشتر و دقیق تر به خانواده های فعال در حوزه صنایع دستی عنوان نمود.

در ادامه معاون صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه به برنامه های سازمان جهت رشد و توسعه صنایه دستی در سال جاری اشاره کرد و بخشی از مشکلات تعاونی های مرتبط در این حوزه را برشمرده عابدی ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری در جهت رفع مسائل و مشکلات افزود تعاونی ها و تولیدکنندگان این صنعت می بایست به گونه ای عمل کنند تا صنایع دستی استان به نحوی مطلوب و شایسته به شهروندان و سایر هموطنان معرفی گردد.

ایشان افزود اگر تمرکز و هم افزایی بین دستگاها وجود داشته باشد می توان بسیاری از مشکلات  مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر روستایی به ایجاد اشتغال در این عرصه را با استفاده از ترویج صنایع دستی برطرف کرد.

شایان ذکر است در استان خراسان شمالی 1 اتحادیه استانی صنایع دستی، 25 شرکت تعاونی صنایع دستی و 10 شرکت تعاونی گردشگری فعالیت دارند.

 

۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید