اخبار

معرفی بیش از 170 نفر از کارفرمایان استان جهت استفاده از معافیتهای بیمه ای خراسان شمالی

معرفی بیش از 170 نفر از کارفرمایان استان جهت استفاده از معافیتهای بیمه ای خراسان شمالی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: در اجرای بند (و) ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه در استان و در چهار ماهه نخست سال جاری 176 نفر از کارفرمایان کارگاههای استان جهت برخورداری از معافیتهای بیمه ای به اداره کل تأمین اجتماعی استان معرفی شده اند.

وی این تعداد را نسبت به کل افراد معرفی شده از ابتدای اجرای این طرح که از آذرماه سال 90 آغاز گردیده را بیش 50 درصد عنوان کرد و افزود: براساس این آئین نامه و به منظور ترغیب کارفرمایان به استفاده از نیروی کار جدید و افزایش اشتغال در سطح بنگاههای اقتصادی، کارفرمایان کارگاهها که  نیروی کار جدید را علاوه بر نیروی کار موجود به کار گمارند، می توانند از مزایای ایین نامه مذکور بهره مند گردند.
حسین پور ادامه داد: بر اساس این آئین نامه ، کارفرمایان کارگاهها و مؤسسات مشمول این آئین نامه پس از اعلام نیاز و جذب نیروی کار جدید و حفظ اشتغال کارگاه ، از تخفیف حق بیمه سهم کارفرمایی موضوع ماده (28) قانون تأمین اجتماعی به میزان 50 تا 90 درصد بابت نیروی کار جدید به صورت پلکانی در طول برنامه پنجم توسعه برخوردار خواهند شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان این که در همین مدت بیش از 440 نفر از جویندگان کار به تامین اجتماعی استان معرفی شده اند گفت: کارفرمایان کارگاهها و مؤسسات استان می توانند با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانها و همچنین موسسات مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی سطح استان ضمن کسب اطلاعات بیشتر، از مزایای این طرح نیز استفاده نمایند. 
شایان ذکر است از ابتدای اجرای این طرح در استان بیش از 340 نفر از کارفرمایان با تعداد نیروی بالغ بر 780نفر به اداره کل تأمین اجتماعی استان  معرفی شده اند.

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۱ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید