اخبار

عملکرد سه ماهه صندوق بیمه اجتماعی تشریح شد؛

عزم جدی برای پوشش بیمه‌ای حداکثری جوامع روستایی و عشایری

عزم جدی برای پوشش بیمه‌ای حداکثری جوامع روستایی و عشایری
اقدامات شاخص صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دولت سیزدهم تشریح شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، اجرایی نمودن طرح بیمه اجتماعی رایگان خانوارهای محروم و کمتر برخوردار با هدف رشد 83 درصدی ضریب پوشش ارائه خدمت بیمه اجتماعی به جمعیت کشاورزان، روستاییان و عشایر، از اقدامات شاخص این صندوق در طول سه ماه گذشته است.
در مرحله نخست این طرح، تفاهمنامه‌های مرتبط با سازمان های ذی‌ربط از جمله سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره)، معاونت امور زنان و خانواده به منظور پوشش بیمه زنان سرپرست خانوار، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ... امضا  و سپس اسامی مشمولان این طرح از سوی این سازمان ها، به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اعلام شد.
وصول 100 درصدی بودجه سهم دولت در سال1400، اختلاف 4 برابری نرخ بازدهی پرتفوی سرمایه گذاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نسبت به نرخ رشد شاخص کل بازار سرمایه  )نرخ بازده صندوق 12درصد و نرخ شاخص کل بورس 3 درصد است) از دیگر اقدامات صندوق در سه ماهه آغاز به کار دولت جدید است.
انعقاد و مکانیزه نمودن فرآیند نقل و انتقال سوابق و ازکارافتادگی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و توانمندسازی کارگزاری های روستایی و ایجاد اشتغال پایدار با اصلاح نظام پرداخت به کارگزاران صندوق و رشد حدود 50درصدی درآمدی آن ها از دیگر اقدامات شاخص این صندوق در سه ماهه ابتدایی آغاز به کار دولت سیزدهم است.
۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۷:۵۶
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید