اخبار

تقدیر از مسئولین ایمنی و کارگاه های ایمن استان خراسان شمالی

تقدیر از مسئولین ایمنی و کارگاه های ایمن استان خراسان شمالی
در همایش صیانت از نیروی انسانی و حمایت از تولید ملی که با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و به میزبانی مجتمع صنعتی لوله گستر اسفراین برگزارشد از مسئولین ایمنی و کارگاه های ایمن استان تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش صیانت از نیروی انسانی و حمایت از تولید ملی گفت: امروزه منابع انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه های هر کشور تلقی می شوند و از دیدگاه دینی، انسانی و اجتماعی صیانت از آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مسئولین ایمنی در کارگاه ها باید تلاش کنند تا مشارکت همه کارگران را  در مسائل ایمنی جلب نمایند. 

وی ضمن تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در خصوص رعایت نکات ایمنی در کارگاه ها گفت: کسی که رفتار ناایمن انجام می دهد شاید در ظاهر خود را به مخاطره می اندازد اما عواقب اعمال او می تواند جان سایر کارگران و در صورت رخداد فجایع، منجر به تخریب کارگاه و آثار زیان بار اقتصادی و حقوقی برای کارفرما و در نهایت تعطیلی کارگاه و اشتغال زدایی در آن بنگاه اقتصادی گردد.

نوری افزود: بهداشت و ایمنی از عوامل کلیدیِ پیشرفت و ارتقای کاریِ کارگران و کارفرمایان در همه بخش‌ها است و وظیفه و مسئولیت اخلاقی شرکت‌ها و کارخانجات است که همواره به دنبال فراهم کردن محیطی امن و بهداشتی بوده و همیشه در پی محافظت از جان کارکنان خود باشند.

 وی بر داشتن برنامه ریزی و بازرسی های مناسب و دقیق از محیط های کار توسط مسئولین ایمنی تاکید کرد و افزود: انجمن صنفی ایمنی و بهداشت کار  می بایست بیشتر به دنبال راه کاری برای توسعه فرهنگ ایمنی و ترویج آن باشند و نیروی کار را ملزم به استفاده از امکانات ایمنی نمایند . 

نباتیان مدیر روابط کار این اداره کل گفت: بنابر اعلام سازمان بین المللی کار سالانه تعداد 270 میلیون حادثه ناشی از کار در جهان رخ می دهد که حدود 2 میلیون آن منجر به فوت می شود و کارگران جان خود را از دست میدهند.

وی افزود: سال 1399 در کشور حدود 10 هزار حادثه ناشی از کار اتفاق افتاده است که متاسفانه 795 نفر طبق آماری که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شده است فوت شده اند.

 نباتیان، اظهار داشت: به منظور نظارت بر اجرای صحیح قانون کار و آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به حفاظت فنی در شش ماهه اول سال جاری تعداد سه هزار و ۵۸۲ مورد بازرسی توسط بازرسان کار این اداره کل از سطح واحد های کارگری استان به عمل آمد که در این راستا تعداد دو هزار و 100 ابلاغیه رفع نقص به کارگاه های سطح استان صادر و ۷۳ نفر از کارفرمایان متخلف از طریق مراجع قضائی تحت تعقیب قرار گرفتند.

وی افزود: در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایمنی در سطح کارگاه های استان در شش ماهه نخست سالجاری 6 هزار نفر ساعت دوره آموزشی ایمنی و بهداشت کار ویژه کارفرمایان و کارگران برگزار شده است . 

گفتنی است در این همایش از مسئولین ایمنی و کارگاه های ایمن استان قدردانی شد.


همایش ایمنی
همایش ایمنی
همایش ایمنی
همایش ایمنی
همایش ایمنی
همایش تقدیر از مسئولین ایمنی

 
۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۷:۵۸
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید