اخبار

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

کاهش 33 درصدی حوادث ناشی از کار منجر به فوت در خراسان شمالی

کاهش 33 درصدی حوادث ناشی از کار منجر به فوت در خراسان شمالی
نباتیان مدیر روابط کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از کاهش 33 درصدی حوادث ناشی از کار منجر به فوت طی شش ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ نباتیان مدیر روابط کار، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در شش ماهه نخست امسال 4 نفر از کارگران شاغل در کارگاه های سطح استان دچار حادثه منجر به فوت شدند که 3 مورد نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(7 نفر )  کمتر بود.

وی افزود: کاهش حوادث ناشی از کار، مستلزم بهره‌وری نیروی کار، افزایش ایمنی محیط‌های کاری و نیز ارائه آموزش‌های لازم است.

  وی خاطر نشان کرد: بیشترین حوادث منجر به فوت در کارگاه های ساختمانی و عملیات عمرانی روی داده است و لازم است کلیه عوامل اجرائی اعم از صاحبان کار، کارفرمایان،  مجریان، پیمانکاران، مهندسین ناظر در خصوص رعایت مقررات و آئین نامه های مربوطه و  فراهم نمودن امکانات لازم بخصوص تجهیزات حفاظت فردی و نظارت بر کار کارگران در خصوص رعایت مقررات ایمنی اهتمام ویژه ای داشته باشند. 

نباتیان گفت: در راستای کاهش حوادث ناشی از کار و سالم‌سازی محیط‌های کاری، در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 5 هزار و ششصد نفر ساعت  آموزش ویژه کارگران و کارفرمایان کارگاه های سطح استان بصورت مجازی و حضوری برگزار شده است.

 
۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید