اخبار

بیش از ۶۸ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در مانه و سملقان پرداخت شد

بیش از ۶۸ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در مانه و سملقان پرداخت شد
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مانه و سملقان خراسان شمالی گفت: تاکنون ۶۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات کرونایی به فعالان صنفی و صاحبان مشاغل در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مانه و سملقان؛ روح الله کاویانی اظهار داشت: تاکنون ۸۴۶ پرونده با اعتباری بالغ بر ۱۲۴ میلیارد ریال به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات کرونایی معرفی شده اند.

 
وی افزود: افراد معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات در بخش های صنعت، خدمات و صنوف مختلف مشغول به کار بودند که به دلیل شیوع ویروس کرونا و کسادی کسب و کار با ثبت نام در سامانه کارا مشمول دریافت این تسهیلات شدند.
 
کاویانی یادآور شد: رسته‌های شغلی توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، بخش‌های تولید، کیف و کفش، صنایع دستی، آجیل و خشکبار، قنادی، باشگاه‌ها، آموزشگاه‌های هنری و واحدهای پرورش مرغ گوشتی در ردیف مشمولان دریافت تسهیلات متضرر از کرونا قرار دارند.
 
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۳۵ نفر در شهرستان مشمول بیمه بیکاری شدند، تصریح کرد: درخواست بیمه بیکاری کرونا نیازی به رسیدگی در کمیسیون‌های مربوطه ندارد و صرفا مبنای تایید صلاحیت آنها شرایطی است که سامانه برای آنها تعریف کرده است.
 
حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ صنف و کسب و کار آسیب‌دیده کرونایی در خراسان شمالی که کارگر بیمه شده دارند، از حمایت تسهیلاتی بهره‌مند می‌شوند علاوه بر آن سایر کسب و کار بیمه نشده هم می توانند از این فرصت استفاده کنند.
 
آشخانه مرکز شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد واقع است.
 
 
 
 
۷ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۲۴
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مانه و سملقان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید