اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صادرات ۴۵۸ هزار دلاری تعاونی ها خراسان شمالی خبر داد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صادرات ۴۵۸ هزار دلاری تعاونی ها خراسان شمالی خبر داد
مدیرکل تعاون، کار و ورفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: سرمایه تعاونی های استان ۵۲۰ میلیار ریال و صادرات آن ها در سال جاری ۴۵۸ هزار دلار است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجموع درآمد های این تعاونی ها را در سال گذشته ۶۲۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: کرونا بر روند فعالیت این بخش اقتصادی نیز اثر منفی گذاشته است.

 
وی از تشکیل ۲۵۰ تعاونی در پنج سال اخیر خبر داد و افزود: به طور متوسط سالانه ۵۰ تعاونی در استان تشکیل شده و در مجموع میزان اشتغالزایی آن ها در این سال ها نیز پنج هزار و ۵۳۵ نفر بوده است.
 
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از نظارت های مستمر بر روند فعالیت های این تعاونی ها نیز خبر داد و گفت: از سال گذشته تا کنون چهار هزار و ۸۸ بازدید نظارتی از این تعاونی ها صورت گرفته است.
 
وی از فعالیت ۵۰ تعاونی برتر در استان خبر داد و گفت: این تعاونی ها امسال با توجه به نوع فعالیت ها و میزان درآمدزایی به عنوان تعاونی برتر انتخاب شده اند.
 
نوری اظهار داشت: برای تحقق ۲۵درصدی سهم تعاون در اقتصاد و اشتغال باید تلاشی همه جانبه انجام شود اما با توجه به این که رغبت مردم به کار گروهی، سرمایه اجتماعی و اعتماد نسبت به تعاونی ها کم شده  راهی سخت در پیش داریم در حالی که راه وصول نتیجه موثر و اثر بخش برای بخش اقتصاد، تعاون است.
 
وی گفت: برای رسیدن به این هدف باید برای حذف رانت ها و اعتمادسازی مردم به بخش تعاون اقدام کنیم.
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید