اخبار

۱۵۰میلیارد ریال تسهیلات روستایی به تعاونی‌های خراسان شمالی پرداخت شد

۱۵۰میلیارد ریال تسهیلات روستایی به تعاونی‌های خراسان شمالی پرداخت شد
مدیرکل تعاون، کار و ورفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: امسال ۱۵۰میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری به ۱۰۰ شرکت تعاونی پرداخت شد که بیشتر آن در بخش کشاورزی و دامداری بوده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات نیز از طریق بانک توسعه تعاون به تعاونی های آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به روند پرشتاب تشکیل تعاونی ها در سال های اخیر گفت: این سیاست در مقطعی موجب تشکیل بی رویه تعاونی ها بدون توجه به کیفیت و اثربخشی آن ها شد به طوری که شمار تعاونی های استان هم اکنون از سه هزار و ۵۰۰ تعاونی به هزار و ۶۳۲ تعاونی با ۱۵۶ هزار عضو  رسیده است.
نوری خاطرنشان کرد: سیاست های اتخاذ شده در ۲ سال گذشته بر بالا بودن کیفیت تعاونی ها متمرکز به طوری که تعاونی های راکد بتدریج از چرخه خارج و تعاونی های فعال شناسایی شد.
وی تعداد کل تعاونی های فعال  کشور در سال ۹۹ را  ۹۶ هزار و  ۳۳۹ تعاونی بیان کرد و افزود: از این تعداد سهم استان ما هزار و ۶۳۲ تعاونی و در واقع ۱.۷ درصد و نسبت به جمعیت یک درصدی ما، هفت دهم درصد از میانگین تعاونی های فعال کشور بیشتر است.  
 
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۰۵
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید