اخبار

افتتاح یک شرکت تعاونی در خراسان شمالی همزمان با افتتاح 268 پروژه تعاونی در سراسر کشور

افتتاح یک شرکت تعاونی در خراسان شمالی همزمان با افتتاح 268 پروژه تعاونی در سراسر کشور
در چهارمین روز از گرامیداشت هفته تعاون، شرکت تعاونی «کوشا نارون پری فام» روز سه شنبه در شهر قاضی شهرستان مانه‌ و سملقان خراسان شمالی با حضور عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حاشیه این آیین که همزمان با شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر برگزار شد اظهار داشت: شرکت کوشا نارون پری فام با زمینه فعالیت تولید و بسته بندی حبوبات و خشکبار ، انواع سبزیجات و میوه خشک و فرآوری زعفران راه اندازی شده است.

حسن نوری خاطرنشان کرد: این تعاونی برای بیش از 40 نفر اشتغالزایی ایجاد نموده و ظرفیت این تعاونی، ۵۰۰ تن در سال  است و برای آن ۲۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

گفتنی است در ادامه این آیین از 4 تعاونی برتر استان شامل: تعاونی غروب خورشید سالوک، تولید و پرورش اسب اصیل ترکمن، مصرف فرهنگیان فاروج، فولادگدازان اعتماد نوین مانه و سملقان و 7 تعاونی شایسته تقدیر شامل: تولیدی ساقه طلایی اسفراین،برگ سبز مایوان،آریا یورد خراسان،تعاون یاران جوان، گلیم روژین خراسان شمالی، تاکسیرانی شهرستان بجنورد،مرزنشینان وحدت گوگلان با حضور استاندار خراسان شمالی و جمعی از مسئولین با اهدای لوح و تندیس جشنواره تقدیر و تجلیل شد . 

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از این جمعیت در روستاها ساکن هستند.
این استان دارای  هزار و ۶۳۲ شرکت تعاونی با  ۱۵۶ هزار عضو است.

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۴۰
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید