اخبار

معاون امور تعاون: با رویداد کوپ استار، اتصال شبکه تعاون و شبکه نوآوری کشور ممکن شد

معاون امور تعاون: با رویداد کوپ استار، اتصال شبکه تعاون و شبکه نوآوری کشور ممکن شد
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین رویداد استارت آپی کوپ استار با محوریت تعاون، اقتصاد جمعی و جامعه گفت: رویداد کوپ استار برای اولین بار باعث اتصال شبکه تعاون و شبکه نوآوری کشور شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "محمد کبیری" با ابراز خرسندی از تجربه برگزاری نخستین رویداد با رویکرد نوآوری و تعاون گفت: ما در آغاز راه اتصال شبکه تعاون و شبکه نوآوری کشور قرار داریم.
وی با بیان اینکه بیش از 3 میلیون تعاونی در دنیا وجود دارند که گردش مالی 300 تعاونی برتر آنها، بیش از 2100 میلیارد دلار است و ارزش دارایی این تعاونی ها به بیش از 20000 میلیارد دلار می رسد افزود: دلیل توسعه آنها، ایجاد DNA نوآوری در وجود خود و استفاده از ظرفیت آن است.
وی افزود:  زیست بوم نوآوری می تواند بخشی از نیازهای کشور را که بخش تعاون در گذشته قصد داشته به از روش های مختلف پاسخگوی آن باشد برطرف کند. کبیری تاکید کرد: پیوند نوآوری و تعاون قطعا می تواند ارزش افزوده اقتصادی جدیدی را برای کشور ایجاد کند. 
معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: این نشست ها حتما باید با حضور اتحادیه ها در بخش تعاون ادامه پیدا کند. خانواده بخش تعاون در دولت نیز کاملا  برای حمایت از این نوع استارت آپ ها آمادگی دارد.
وی افزود: تشکیل منتا نخستین گام مشترک معاونت تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون بوده و من امیدوارم این همکاری همچنان ادامه داشته باشد و معتقدم جمع حاضر می تواند یک تقاضای موثری را برای آنچه که امروز ارائه شد ایجاد کند. 
کبیری گفت: استارت آپ ها از نظر بنیان و مفهوم، یک تعاونی هستند، امیدوارم این فرآیند در ادامه فعالیت های گذشته تکرار شود و  تجربیات جدید  به توسعه نوآوری و بهره وری در بخش تعاون منجر شود و ما نیز بتوانیم بخشی از نیاز زیست بوم نوآوری کشور را تامین کنیم.
رویداد کوپ استار به منظور آشنایی با زیست بوم نوآوری و تثبیت گام های نوآورانه در حوزه تعاون برگزار شد. 
حدود 50 تیم، با ارسال طرح کسب و کار خود در فراخوان اولیه این رویداد شرکت کردند که در دو مرحله داوری اولیه ابتدا 14 تیم و سپس 8 تیم موفق به جلب نظر داوران برای ارئه ایده های نوآورانه خود شدند.
سه تیم نخست این رویداد ضمن برخورداری از خدمات ویژه منتا به عنوان راهبر نوآوری در بخش تعاون کشور، از یک میلیارد ریال بلاعوض از معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درصورت فعالیت در قالب حقوقی تعاونی، تا 15 میلیارد ریال ضمانت از صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و بیمه تکمیلی 100 میلیون ریالی اعضای تیم ها توسط بیمه تعاون، همچنین اعتبارات 100، 70 و 50 میلیون ریالی صبا ویژن و بسته تبلیغاتی هفته نامه کارنگ برخوردار شدند.
علاوه بر این 5 تیم باقیمانده 500 میلیون ریال بلاعوض از معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درصورت فعالیت در قالب حقوقی تعاونی، 50 درصد تخفیف در کارمزد صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و 20 درصد تخفیف بیمه تکمیلی اعضای خود بهره مند شدند.
در اولین رویداد کوپ استار، "محمد کبیری" معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، " مهدی حسین نژاد" مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، "یونس مظلومی" مدیر عامل بیمه تعاون و "سجاد نوری" مدیر عامل منتا حضور داشتند.
۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۶
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید