اخبار

12 کارگاه ساختمانی ناایمن خراسان شمالی پلمب شد

12 کارگاه ساختمانی ناایمن خراسان شمالی پلمب شد
قربان نباتیان: بیشترین حوادث ناشی از کار در استان در کارگاههای ساختمانی و فعالیت های عمرانی اتفاق افتاده است که حدود 56 درصد حوادث کار استان را شامل می شود.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار ور فاه اجتماعی خراسان شمالی؛ مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 12 کارگاه ساختمانی در استان به علت شرایط خطرناک محیط کار و وجود پتانسیل‌های بروز حادثه، با هماهنگی مراجع قضایی پلمب شد و از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.
 قربان نباتیان اظهار نمود: بیشترین حوادث ناشی از کار در استان در کارگاههای ساختمانی و فعالیت های عمرانی اتفاق افتاده است که حدود 56 درصد حوادث را شامل می شود.
وی افزود: به منظور صیانت از نیروی انسانی و تامین حفاظت ، سلامت و بهداشت کارگران در محیط کار، کارفرمایان  و عوامل اجرائی این قبیل فعالیت ها  مکلفند نسبت به رعایت مقررات و آئین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار بخصوص  فصل دوازدهم مقررات ملی ساختمان که در زمینه ایمنی و حفاظت در حین اجرا است  اقدام نمایند. وی افزود: کارفرمایان می بایست وسایل و امکانات لازم را تهیه و در اختیار کارگران قرار داده و علاوه بر آموزش آنان در خصوص رعایت مقررات حفاظتی و بهداشتی نیز  نظارت نمایند.
وی اظهار داشت: در بازرسی از کارگاه های ساختمانی با کارفرمایان متخلف که آیین نامه های ایمنی را رعایت نکنند و جان کارگران و سایر افراد به خطر بندازند به شدت برخورد خواهد شد و ضمن پلمپ کارگاه با همکاری مراجع قضایی تا زمان رفع نقص کامل بازگشایی نخواهند شد. 
نباتیان در ادامه افزود: بر اساس تصمیم کارگروه ارتقای ایمنی بخش ساختمان استان، مقرر شد تمام کارفرمایان قبل از اخذ پروانه ساختمانی با مراجعه به ادارات کار سطح استان در آموزش های رایگان ایمنی محیط کار که توسط بازرسان کار در ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود، شرکت کنند.
 

پلمپ کارگاه ساختمانی2
پلمپ کارگاه ساختمانی3
رسانه جدید

۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۳۵
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید