اخبار

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی:

از سال 97 تاکنون، پنج هزار میلیارد ریال وام اشتغالزایی در خراسان شمالی پرداخت شد

از سال 97 تاکنون، پنج هزار میلیارد ریال وام اشتغالزایی در خراسان شمالی پرداخت شد
حسن نوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: میزان پرداخت وام قرض‌الحسنه اشتغال زایی در استان از سال ۹۷ تا کنون پنج هزار میلیارد ریال بود که این میزان تسهیلات پرداخت شده آنهم در بیش از سه سال بی‌سابقه است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دولت علیرغم تحریم ها و مشکلات دیگر تا سقف ۱۵۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد به روستاییان و عشایر این خطه پرداخت کرد که در نوع خود در طول تاریخ انقلاب به  لحاظ تعداد و سقف پرداخت بی سابقه است.

وی از ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی در استان در این بازه زمانی خبر داد و افزود: این فرضت های شغلی با تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه و کم بهره در استان ایجاد شده است.
نوری افزود: عمده این مشاغل در بخش دامپروری و کشاورزی ایجاد شد و اگر در استان صنایع تبدیلی و تکمیلی، زنجیره های تولید، اصلاح دام و  صنایعی از این دست بود این تسهیلات می توانست چهره کشاورزی و دامپروری استان را بطور اساسی متحول کند.
وی خاطرنشان کرد: در عین حال اگر این تسهیلات نبود همین اشتغال هایی را هم که ایجاد شد با وجود خشکسالی نداشتیم و وضعیت بغرنجی را شاهد بودیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار داشت: در هشت سال گذشته علاوه بر تسهیلات قرض الحسنه و تبصره ۱۸، هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات نیز به مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی نیز در استان پرداخت شد.
وی پرداخت تسهیلات کرونایی به بنگاه‌های اقتصادی را یکی از مهم‌ترین برنامه های دولت  برای حمایت از واحدهای آسیب دیده دانست و اظهار داشت: در مجموع به  هشت هزار واحد آسیب دیده حدود ۷۷۰ میلیارد یال تسهیلات کرونایی نیز پرداخت شد.
به گفته وی حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی، صنعتی و صنفی در استان خراسان شمالی برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت کرونایی به بانک ها معرفی شدند که پرونده حدود ۲ هزار واحد مورد تایید قرار نگرفت.
 
 
 
 
۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۷
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید