اخبار

۶ کارگر ساختمانی خارجی غیر مجاز در خراسان شمالی شناسایی شدند

۶ کارگر ساختمانی خارجی غیر مجاز در خراسان شمالی شناسایی شدند
معاون کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۶ تبعه خارجی که به طور غیر مجاز در کارگاه های ساختمانی خراسان شمالی اشتغال داشتند، شناسایی و به مراجعه قانونی تحویل شدند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ محمد اربابی معاون کار آفرینی و اشتغال این اداره کل گفت: براساس قانون، به کار گیری اتباع خارجی بدون مجوز در کارگاهها و واحدهای تولیدی و صنعتی ممنوع است و در صورت شناسایی مالکان این واحدها نیز طبق قانون جریمه می شوند.

وی افزود: براساس ماده ۱۲۰ قانون کار اتباع بیگانه درصورتی می توانند در ایران کار کنند که دارای روادید ورود و حق کار مشخص باشند و مطابق قوانین و آیین نامه های مرتبط با این بخش پروانه کار دریافت کنند.
وی افزود: کار فرمایانی که نسبت به کار گیری اتباع خارجی که به شکل غیر مجاز در کشور حضور دارند اقدام کنند بابت هر روز  اشتغال غیر مجاز باید ۵ برابر حداقل دستمزد روزانه مصوب شورای عالی کار  معادل ۴میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۲۵ ریال جریمه  پرداخت کنند.
به گفته وی کارفرمایانی که این تخلف را در سال تکرار کنند، جریمه آنها دو برابر می شود.
 وی افزود: هم اکنون فقط ۸ کارگر خارجی با دریافت پروانه کار در این استان مشغول به کارند که مجوزهای لازم را دارند.    
براساس قانون تردد اتباع خارجی در استان های مرزی بدون داشتن کارت تردد و یا اقامت موقت ممنوع است و در صورت شناسایی از سوی نیروهای انتظامی به کشور تابعه استرداد خواهند شد.
استان خراسان شمالی حدود ۲۸۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد.
۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۱۴
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید