اخبار

​برگزاری جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان فاروج بامحوریت برنامه های هفته کار و کارگر

​برگزاری جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان فاروج بامحوریت برنامه های هفته کار و کارگر
غلامرضا گلی مسئول نمایندگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی فاروج از برگزاری جلسه ستاد گرامیداشت هفته کار و کارگر در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی فاروج، غلامرضا گلی مسئول تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان فاروج گفت: جلسه گروه کاری اشتغال این شهرستان با حضور فرماندار ،  مدیر اشتغال بنیاد برکت خراسان شمالی و اعضای این کارگروه و با محوریت برنامه های هفته کار و کارگر در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری فاروج برگزارشد .

غلامرضا گلی مسئول نمایندگی تعاون کار و رفاه اجتماعی فاروج ضمن تبریک هفته کار و کارگر به ارائه گزارشی از سامانه رصد،مشاغل خانگی و اشتغال روستایی و عشایری پرداخت و نیز در خصوص سیاستهای بازار کار و طرح های وزارت متبوع در این خصوص توضیحاتی ارائه نمود.

وی گفت: به منظور ترغیب و تشویق کارفرمایان برای بکارگیری نیروهای جدید در طرح های کارورزی و مشوق ها و معافیت های بیمه ای اطلاع رسانی لازم انجام  خواهد شد.

ابوالحسن نجفی فرماندار فاروج در ادامه جلسه با اشاره به لزوم بومی سازی و نگاه تخصصی به پتانسیل های هر روستا، گفت:"ارائه تسهیلات و هدایت اشتغال در هر روستا باید با توجه به پتانسیل ها و نگاه به اسناد بالادستی شهرستان چون سند توسعه و سند آمایش سرزمین باشد .

فرماندار فاروج ضمن دعوت از کارفرمایان شهرستان جهت استفاده از مشوق های بیمه ای و کمک هزینه های دولتی در طرح کارورزی اشتغال اعضای کارگروه را موظف به توجیه و آموزش کارفرمایان شهرستان برای شناخت بهتر طرح های مورد اشاره نمودند.

در ادامه این جلسه مصوب شد دستگاه های متولی اشتغال در شهرستان با توجه به خشکسالی گسترده و همچنین محدود بودن مراتع در سطح شهرستان، اعطای تسهیلات برای خرید دام را متوقف و بجای آن شغل های جدید با توجه به ظرفیت و قابلیت ها در سطح روستاهای شهرستان ایجاد شود.

 

جلسه گروه کاری فاروج

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۱۶
روابط عمومی تعاون، کار ور فاه اجتماعی فاروج |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید