اخبار

اولین جلسه کمیته تخصصی امور رفاهی و حقوقی سالمندان استان خراسان شمالی برگزار شد

اولین جلسه کمیته تخصصی امور رفاهی و حقوقی سالمندان استان خراسان شمالی برگزار شد
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از برگزاری اولین جلسه کمیته تخصصی امور رفاهی و حقوقی سالمندان این استان در سالجاری خبر داد .
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ؛ ذوقی مدیر اجتماعی این اداره کل اظهار داشت: براساس ابلاغ وزارت متبوع و در راستای ارتقاء سلامت و رفاه سالمندان و همچنین به منظور برقراری تعامل و هماهنگی بیشتر میان دستگاه های اجرایی که به نوعی در ارائه خدمت به این گروه از جامعه ی هدف، مشارکت دارند کمیته تخصصی امور رفاهی و حقوقی سالمندان در استان با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و مدیران مراکز نگهداری از سالمندان و به میزبانی این اداره کل برگزار شد .
وی افزود: این کمیته با هدف کمک به اشتغال و مشارکت دهی سالمندان، ایجاد امنیت مالی و حمایت از آنان، تامین معیشت و ارائه خدمات مالی، برقراری تخفیفات در برخورداری از خدمات و توانمندسازی سالمندان تشکیل شده است . 

ذوقی گفت: یکی از مسایل عمده کشور مساله سالخوردگی جمعیت است و در حال حاضر کشور ما نیز مرحله انتقال ساختار سنی جمعیت جوان به سالخورده را تجربه می کند .

وی افزود: 84 هزار نفر از جمعیت کل استان را جمعیت سالمند( جمعیت 60 سال و بالاتر ) تشکیل می دهد که توجه به نیازهای بهداشت روانی و جسمانی آنان لازم و ضروری است و از دستگاه های اجرایی عضو کمیته خواست با تهیه برنامه مدون نسبت به احصاء نیازها و ضرورتهای مورد نیاز این قشر اقدام و تمامی ظرفیت و امکانات خود را جهت ارائه خدمات مطلوب بکار گیرند .

  گفتنی است این جلسه پیشنهادات و مصوباتی داشت که به شرح ذیل می باشد:

مراجعه سالمندان به نزدیکترین مرکز بهداشتی و دریافت خدمات سالمندی رایگان ( ویزیت ،کنترل فشار ، قند و کنترل سرطان) و در صورت نیاز معرفی به مراکز تخصصی و فوق تخصصی توسط دانشگاه علوم پزشکی، مشارکت در بهینه سازی و گسترش فضای سبز مراکز نگهداری سالمندان توسط شهرداری ، ارائه تخفیف 50 درصدی به سالمندان جهت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی ، برگزاری کلاسهای آمادگی جسمانی و ورزشی ویژه سالمندان در مراکز نگهداری ، پیگیری جهت مشمولیت تخفیف بیمه تامین اجتماعی پرسنل مراکز نگهداری سالمندان،به کارگیری نیروهای جدید استخدامی از سهمیه یارانه دستمزد ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی در مراکز سالمندان. 

 
 
 
 
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید