اخبار

در مراسم معرفی شهید محمد کلاته شهید شاخص کارگری 1400

صادقی فر: بسیج باید حافظ سرمایه اجتماعی کارگران باشد

صادقی فر: بسیج باید حافظ سرمایه اجتماعی کارگران باشد
همزمان با نهم اردیبهشت ماه، روز بسیج کارگری، شهید محمد کلاته به عنوان شهید شاخص جامعه کارگری در سال 1400 معرفی شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، در این مراسم، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که بسیج، نقش مهمی در ایجاد فضایی توام با امنیت و امید برای کارگران دارد، افزود : ‌کارگران امروز بیش از همیشه به امید و نشاط نیاز دارند و نباید اجازه داد این قشر مولد و تاثیر گذار که در همه اتفاقات  قبل و بعد انقلاب پیشرو بوده است؛ ناامید شوند.
ابراهیم صادقی فر با گرامیداشت یاد و خاطره 14 هزار شهید کارگر گفت : امروز، فرصت مغتنمی است تا بازشناسی و کارشناسی کنیم که کارگران چگونه در دوران دفاع مقدس  هم نیازهای اولیه جنگ را تهیه و هم سلاح به دست از خاک پاک وطن دفاع می کردند و هیچ انتظاری هم نداشتند.
وی به زوایای زندگی شهید شاخص کارگری  سال 1400 شهید محمد کلاته اشاره کرد و گفت : مرور زندگی نامه این شهید بزرگوار،  زوایای جدیدی را به روی ما می گشاید و نشان می دهد چگونه با  تلاش و جهاد  به نمایندگی مجلس رسید.
 صادقی فر افزود : امروز،  بسیج وظیفه مهمی در قبال کارگران دارد و نباید اجازه دهد این سرمایه های اجتماعی ناامید شوند.
وی تاکید کرد: بسیج، یک نیروی مردمی است و باید حافظ نیازهای اجتماعی و اقتصادی کارگران باشد تا در پیچ و خم مشکلات،این قشر بزرگ و مخلص ناامید نشوند.
در این وبینار که فرماندهان بسیج کارگری و مدیران کل کار سراسر کشور حضور داشتند  فرزند شهید کلاته از مرکز بجنورد در خراسان شمالی، از برگزاری نکوداشت یاد و خاطره پدر شهیدش قدردانی کرد.
 احمدغریوی،فرمانده بسیج وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سردار رعیتی فرد، رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات، پروانه رضایی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران و فرماندهان بسیج و سپاه در این مراسم حضور داشتند.
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۵۰
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید