اخبار

81 درصد از جمعیت استان یارانه بگیر معیشتی هستند/ کشاورزی سنتی استان عامل پایین بودن سرانه درآمد خانوارها

81 درصد از جمعیت استان یارانه بگیر معیشتی هستند/ کشاورزی سنتی استان عامل پایین بودن سرانه درآمد خانوارها
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه از مجموع 990 هزار نفر جمعیت خراسان شمالی ۹۴۸ هزار نفر یارانه دریافت می کنند، افزود: فقط چهار درصد جمعیت استان یارانه دریافت نمی کنند که نشان دهنده وضعیت استان به لحاظ درآمدی است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ حسن نوری اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دو سال قبل نسبت به تهیه، تنظیم و تدوین اطلس رفاه ایرانیان با محوریت تهیه بانک اطلاعاتی دقیق از وضعیت اشتغال و سطح درآمدی دهک های مختلف کشور اقدام کرد.

نوری گفت: در این اطلس تهیه شده، پس از استان سیستان و بلوچستان، استان خراسان شمالی به عنوان دومین استان فقیر کشور معرفی شده است.
وی میزان سرانه درآمد و هزینه کرد خانوارهای استان خراسان شمالی را از جمله فاکتورهای ارزیابی در این اطلس و تعیین رتبه استان در زمینه فقر در کشور عنوان کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه در خراسان شمالی عمده فعالیت اقتصادی خانوارهای استان در بخش کشاورزی است و فعالیت کشاورزی در استان هنوز به سطح ارزش افزوده نرسیده، گفت: این وضعیت موجب شده است تا سطح درآمدی این خانوارها در استان پایین باشد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی برای عبور از این وضعیت باید برای اشتغال در بخش کشاورزی الگوسازی کند تا تولیدات در این بخش به بهره وری بالا برسد.
وی ایجاد زنجیره تولید و فرآوری محصولات در بخش کشاورزی را مهمترین عامل ایجاد ارزش افزوده بالا در حوزه کشاورزی استان بیان کرد.

نوری اظهار کرد: در اطلس رفاه ایرانیان، کل جمعیت خراسان شمالی 990 هزار و 233 نفر و تعداد خانوارها 321 هزار و 977 خانوار ثبت شده است.

وی گفت: از 990 هزار و 233 نفر جمعیت خراسان شمالی 948 هزار نفر از آنان ( شامل 96 درصد از جمعیت استان) هر ماهه یارانه 45 هزار تومانی دریافت می کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی همچنین افزود: از 990 هزار و 233 نفر جمعیت خراسان شمالی 802 هزار نفر ( شامل 81 درصد از جمعیت استان) در هر ماه یارانه معیشتی دریافت می کنند.

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید