اخبار

معاون اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی:

خراسان شمالی دومین استان یارانه‌بگیر و کمک معیشتی کشور است

خراسان شمالی دومین استان یارانه‌بگیر و کمک معیشتی کشور است
معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۹۶ درصد مردم این خطه یارانه دریافت می‌کنند که بر اساس داده‌های آماری، دومین استان یارانه بگیر کشور هستیم.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علیرضا ذوقی معاون اجتماعی این اداره کل اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار ثبتی جمعیت، خراسان شمالی ۹۹۰ هزار و ۲۲۳ نفر جمعیت دارد که ۳۲۱ هزار و ۹۷۷ خانوار می شود و جمعیت یارانه بگیر این استان نیز  ۹۴۸ هزار و ۱۲۰ نفر است که ۳۰۰ هزار و ۱۹۳ خانوار را شامل می شود.
وی گفت: ۲۵۷ هزار و ۹۵۴ خانوار که ۸۱ درصد از خانوارهای استان را شامل می شوند، علاوه بر یارانه، یارانه معیشتی نیز می گیرند و دولت به این افراد  که ۸۰۱ هزار و ۹۴۳ نفر را شامل می شوند به ازای بعد خانوار از یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به بالا یارانه پرداخت کرده است.
وی اظهار داشت: در بین شهرستان های استان، بالاترین میزان دریافت یارانه با ۹۸.۵  درصد جمعیت به شهرستان راز و جرگلان اختصاص دارد.
معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: ۹۳.۶ درصد جمعیت بجنورد نیز یارانه دریافت می کنند و این رقم به طور میانگین در استان ۹۶ درصد است.
وی با بیان این که ۹۳ درصد مردم راز و جرگلان کمک حمایت معیشتی نیز دریافت می کنند گفت: ۷۵.۷ جمعیت بجنورد نیز یارانه معیشتی هم دریافت می کنند.
وی گفت:  فقط چهار درصد از مردم استان که ۴۲ هزار و ۱۳ نفر را شامل می شوند یارانه و ۱۴۶ هزار و ۲۶۷ نفر نیز یارانه معیشتی دریافت نمی کنند.
ذوقی اظهار داشت: دولت از اول آذر ماه پارسال تا پایان اسفند همین سال نیز به ۶۰ درصد جمعیت استان که ۵۹۱ هزار و ۱۹ نفر و در واقع ۱۹۴ هزار و ۴۴۳ خانوار نیز کمک هزینه کرونایی پرداخت کرده است.
وی افزود: تسهیلات کرونایی ۱۰ میلیون ریالی که به سرپرست خانواده پرداخت می شود نیز در مرحله اول به  ۲۲۴ هزار و ۲۷۵ خانوار استان پرداخت شد و  اقساط آن از یارانه کم می شود و در مرحله دوم نیز این تسهیلات به ۱۲۶ هزار و ۹۴۵ خانوار پرداخت شد که اقساط آن از یارانه معیشتی کم می شود.
گفتنی است با همه گیری کرونا نیز دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه کمک‌های مختلفی نظیر پرداخت وام یک میلیون تومانی در دو نوبت، کمک هزینه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی را در دستور کار خود قرار داد.
حمایت معیشتی کرونایی  ۱۰۰ و ۱۲۰ هزار تومانی نیز از آذرماه ۹۹ به مدت چهار ماه در نظر گرفته شد که اولین مرحله واریزی آن نیز  (۲۷ آذرماه ۹۹) به حساب خانوارهای مشمول این طرح واریز شد.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۲
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید