اخبار

تشکیل کمیته رفع موانع و مشکلات مالی شرکتهای تعاونی خراسان شمالی

تشکیل کمیته رفع موانع و مشکلات مالی شرکتهای تعاونی خراسان شمالی
معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: توسعه بازار در خصوص خطوط اعتباری تعیین شده برای توسعه کسب و کارهای تعاونی در حوزه دانش بنیان‌و نوآوری مورد تأکید است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ ملایی معاون امور تعاون این ادره کل  اظهار داشت: در راستای کمک و  مساعدت قانونی جهت رفع چالشها و موانع فعالیت تعاونیها در حوزه نهادهای مالی بخش تعاون و نیز جذب  بهینه منابع مالی در این بخش، کمیته ای با عنوان رفع موانع و مشکلات مالی تعاونیها با عضویت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعي ، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در استان تشکیل شده است.  
وی از جمله وظایف این کمیته را رسیدگی به وضعیت تعاونیهایی عنوان کرد که در روند فعالیت خود و خارج از قصور تعاونی به دلایل  شرایط عمومی کشور و یا حوادث غیر مترقبه دچار بحران و یا چالش مالی بازپرداخت اقساط خود گردیده اند.

ملایی گفت: تعاون یکی از بخش های مهم اقتصادی است که می تواند مرهمی برای درمان دردهای اقتصادی کشور باشد و استفاده از ظرفیت این شبکه‌ها در بخش تأمین نیاز مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در جامعه تأثیرگذار است . 

وی افزود: در راستای عملیاتی شدن اهداف این کمیته تاکنون وضعیت بیش از 10تعاونی بررسی و به مشکلات آنان رسیدگی گردیده است.  

خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفری  در شمال شرق کشور واقع است و  تعداد 1600 تعاونی فعال دارد. 

 
 
۲۴ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید