اخبار

صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی هزار و ۸۰۷ اشتغال ایجاد کرد

صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی هزار و ۸۰۷ اشتغال ایجاد کرد
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی گفت: این صندوق با پرداخت هزار و ۴۵ فقره وام در قالب طرح‌های اشتغال روستایی، برای هزار و ۸۰۷ نفر کار ایجاد کرد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به نقل از روابط عمومی صندوق کارافرینی امید؛ منوچهر نبی‌زاده اظهار داشت: از آغاز اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در راستای ایجاد اشتغال در روستاها و پایداری آن ۹۱۱ میلیارد و ۷۸۰ ریال تسهیلات برای اجرای طرح های اشتغالزای استان پرداخت شده است.
وی افزود: از مجموع طرح های اشتغالزای استان، شهرستان بجنورد با ۲۳۰ طرح و ۲۱۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال تسهیلات، بیشترین سهم را داشته است و پس از آن شیروان با ۱۹۱ طرح و ۲۰۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال تسهیلات و اسفراین با ۱۶۴ طرح اشتغالزا و ۱۶۵ میلیارد و ۹۰ میلیون ریال تسهیلات در رده های بعدی قرار داشته اند.
نبی زاده اظهار داشت: از این تسهیلات شهرستان مانه و سملقان۱۲۷ طرح و ۱۰۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، فاروج  ۱۸۱ طرح و ۹۲ میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال، راز و جرگلان ۱۰۰ طرح و ۴۹ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال، جاجرم ۳۲ طرح و ۳۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال و گرمه نیز ۲۰ طرح و ۴۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال بهره داشته اند.
وی بر اجرای طرح های کوچک و خرد تاکید و اظهار کرد: با اجرای کسب و کارهای کوچک می توان اشتغال بیشتری ایجاد کرد که این استان در این زمینه قابلیت و ظرفیت بالایی دارد.
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد روستایی هستند و بیشترین اشتغال استان مربوط به حوزه کشاورزی است.
 
 
 
 
۲۲ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید