اخبار

برگزاری دومین جلسه هیأت استانی کاریابی های خراسان شمالی

برگزاری دومین جلسه هیأت استانی کاریابی های خراسان شمالی
محمد اربابی معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از موافقت ایجاد کاریابی الکترونیکی در خراسان شمالی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان شمالی؛ محمد اربابی معاون اشتغال این اداره کل گفت: در این جلسه درخواست متقاضی ایجاد کاریابی الکترونیکی بررسی ومورد موافقت اعضا قرار گرفت. 
وی گفت: بر اساس آئین نامه اجرایی قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار مصوب 1387 ، انجام هرگونه فعالیت در امور کاریابی بدون اخذ مجوز از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ممنوع است . 
اربابی افزود: با افرادی که بدون داشتن مجوز اقدام به فعالیت کاریابی حتی در فضای مجازی نمایند ، برخورد قانونی انجام خواهد شد و کارجویان می بایست از مراجعه و پرداخت هرگونه وجه به کاریابی های غیر مجاز که در شبکه های اجتماعی نیز مشغول به فعالیت هستند ، خودداری نمایند . 
وی اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 9 کاریابی داخلی و 1 کاریابی خارجی در استان فعال و دارای مجوز فعالیت می باشند
معاون اشتغال بیان کرد: در شرایط فعلی شیوع بیماری کرونا  و کاهش درخواست کارفرمایان جهت جذب و استخدام نیروی کار جدید در جهان ، در حال حاضر اعزام نیرو به خارج از کشور به تعویق افتاده است . لذا تا زمان بهبود اوضاع ثبت نام از متقاضیان و اعزام نیرو به خارج از کشور در استان انجام نخواهد شد . 

 

 دومین نشست هیئت استانی کاریابی ها

۱۳ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۴۷
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید