اخبار

مدیر کل تعاون، کار خراسان شمالی اعلام کرد:

ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در استان طی هفت سال گذشته

ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در استان طی هفت سال گذشته
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: دولت از سال ۹۲ تاکنون توجه ویژه‌ای به اشتغال‌زایی داشته و در این مدت ۲۰ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری در نشست خبری اظهار داشت: یکی از اقدامات ارزشمند دولت، پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار برای طرح های روستایی و عشایری است و در این زمینه خراسان شمالی از استان های برتر در جذب این اعتبارات است.

وی افزود: با پرداخت چهار هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار به بیش از پنج هزار و ۳۸۰ طرح، برای ۹ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است. 
وی اظهار داشت: در این مدت با پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پنج هزار نفر اشتغال زایی شده است و ۶ هزار نفر هم از طریق ثبت نام در کاریابی ها به مشاغل مختلف هدایت شده اند. 
نوری افزود: بیکاری در جامعه وجود دارد اما بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در خراسان شمالی همواره کمتر از میانگین کشوری بوده است. 
وی خاطرنشان کرد: در پرداخت تسهیلات و منابع اعتباری به طرح های روستایی و عشایری، برخی ایرادها وجود دارد و آن این است که بخش زیادی از این وام ها به بخش دام اختصاص داده شده است و این امر رضایت بخش نیست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: البته خراسان شمالی استان کشاورزی و دامپروری است و اقبال مردم به دریافت تسهیلات بخش کشاورزی بیشتر است.
وی اظهار داشت: انتظار این است برای رسیدن به اهداف در ایجاد اشتغال پایدار و دستیابی به نتایج بهتر، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی و تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده هم مد نظر باشد که این امر در پرداخت این منابع اعتباری محقق نشده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این استان در تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده بخش کشاورزی کمبود دارد. 
۴ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۱
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید