اخبار

تاکید استاندار بر پرداخت مطالبات کارگری:

شرط پرداخت اعتبارات به پیمانکاران، پرداخت حقوق کارگران باشد

شرط پرداخت اعتبارات به پیمانکاران، پرداخت حقوق کارگران باشد
در جلسه فوق‌العاده شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان استاندار خراسان شمالی بر پرداخت مطالبات کارگری تاکید کرد و گفت: شرط پرداخت اعتبارات به پیمانکاران پرداخت حقوق کارگران باشد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به نقل از وابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی محمد علی شجاعی در این نشست گفت: با توجه به سخت بودن شرایط معیشتی باید موضوع پرداخت حقوق و مزایای کارگران شرکت های مختلف دولتی و بخش خصوصی مورد توجه باشد. شجاعی همچنین بر پیگیری مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات مختلف در سطح ملی تاکید کرد و گفت: در استان و تهران با مسئولان مختلف تفاهم نامه با اعتبار مشخص امضا شده است اما مدیران استانی در خصوص این تفاهم نامه ها پیگیری های لازم را ندارند.

شجاعی تفاهم نامه های منعقد شده با مسئولان مختلف کشوری را به مانند چک در وجهه هر دستگاه اجرایی توصیف کرد و گفت: مدیران باید برای جذب این اعتبارات از مرکز پیگیری داشته باشند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام دهه مبارکه فجر تاکید کرد: تمامی پروژه های مانده استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد که برای تکمیل نیاز به اعتبارات اندک دارند، جمع بندی شود تا برای دهه فجر تکمیل و به بهره برداری برسد.

شجاعی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی پروژه های ملی حوزه کاری خود را جمع بندی کنند و برای جذب اعتبارات از سطح ملی پیگیری و مکاتبات لازم را با وزارتخانه متبوع داشته باشند. بررسی توزیع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ استان از دستورکارهای این نشست بود که شجاعی در این خصوص گفت: توزیع عادلانه محور اصلی اعتبارات استان در بودجه سال ١۴٠٠ خواهد بود.

وی افزود: در توزیع اعتبارات شهرستان ها در سال آینده اولویت با مناطقی است که به لحاظ زیرساخت و امکانات ضعیف است تا توزان بین تمامی بخش ها از نظر توسعه برقرار شود شجاعی با بیان اینکه اعتبارات بخش هایی در شهرستان ها که نیاز به توسعه دارند نباید نسبت به سال گذشته کمتر باشد، گفت: برای تامین نداشته ها هر منطقه پروژه ویژه تعریف شود.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۲۱
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید