اخبار

۶۰۰ فرصت شغلی در رازوجرگلان خراسان شمالی ایجاد شد

۶۰۰ فرصت شغلی در رازوجرگلان خراسان شمالی ایجاد شد
مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی رازوجرگلان گفت: با وجود تعهد اشتغال برای ۶۶۲ نفر در این شهرستان مرزی خراسان شمالی از ابتدای سال جاری تاکنون۶۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی راز و جرگلان ؛ سجاد استوان مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی راز و جرگلان با بیان اینکه این تعداد فرصت شغلی در سامانه رصد اشتغال شهرستان ثبت شده است، افزود: بیشترین اشتغال ایجاد شده در بخش‌های دامپروری، صنعت، قالی بافی، صنایع دستی و خیاطی بوده است.

 
وی با اشاره به تشکیل ۷۰۰ پرونده برای دریافت تسهیلات اشتغال توسط بنیاد برکت در شهرستان اظهار داشت: از ۷۰۰ پرونده دریافتی برای اخذ تسهیلات اشتغالزایی در بخش های کشاورزی، دامپروی، خیاطی و مشاغل خانگی تاکنون به ۳۰۰ مورد تسهیلات پرداخت شده است و پرداخت دیگر تسهیلات برای این امر همچنان ادامه دارد.
 
وی با اشاره به اینکه ۸۳ درصد تسهیلات کرونایی بخش اشتغال شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است، افزود: تاکنون ۱۱ میلیارد و ۳۴۰میلیون ریال این نوع تسهیلات به ۱۵۶ شغل آسیب دیده پرداخت شده است.
 
14 رسته آسیب دیده کرونا شناسایی شده است که هتل داران، رستوران ها، مهدهای کودک، باشگاه های ورزشی، واحدهای تولید پوشاک و گلخانه های تولید گل از جمله آنان است.
 
حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ صنف و کسب و کار آسیب‌دیده کرونایی در خراسان شمالی که کارگر بیمه شده دارند، از حمایت تسهیلاتی بهره‌مند می‌شوند علاوه بر آن سایر کسب و کار های متشکل از 14 رسته آسیب دیده که بیمه نشده اند هم می توانند از این فرصت استفاده کنند.
 
خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع شده است.
۱۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۵۰
روابط عمومی تعاون کار راز و جرگلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید