اخبار

برگزاری جلسه ساماندهی طرح یارانه دستمزد در شهرستان بجنورد

برگزاری جلسه ساماندهی طرح یارانه دستمزد در شهرستان بجنورد
محمد خوش آینه مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بجنورد گفت: طرح یارانه دستمزد به عنوان یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال و کاهش هزینه‌های ایجاد اشتغال است که از سال گذشته به صورت آزمایشی در برخی از استان‌ها عملیاتی شده است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بجنورد؛ خوش آینه مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بجنورد ضمن بیان این خبر اظهار داشت: هدف این طرح، تحرک بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط و ایجاد بستر لازم برای اشتغال دانش‌آموختگان مقطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقای مهارت، انتقال دانش و فناوری به بنگاه اقتصادی و ارتقای سطح تولید و سرمایه‌گذاری است.
محمد خوش آینه تصریح کرد: در این طرح، وزارت تعاون به کارآفرینان و کارفرمایانی که افرادی دارای مدرک دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی را جذب نمایند، از ۳۰ درصد یارانه دستمزد مصوب شورای کار را به مدت یک سال بهره مند می شوند.
وی طرح مزبور را ویژه تمام واحدهای اقتصادی دارای کد تامین اجتماعی عنوان کرد و افزود: البته در این طرح اولویت با شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها، تعاونی‌ها و کارآفرینان برتر برگزیده در جشنواره ملی است.
وی گفت: متقاضیان باید حداکثر دارای 37 سال باشند. البته برای زنان سرپرست خانوار بیکار متقاضی رعایت شرط سنی 45سال، الزامی است.
خوش آینه در ادامه گفت: متقاضیان واجد شرایط جهت ثبت نام به سامانه خدمات حمایتی نظام جمهوری اسلامی به آدرس الکترونیکی www.pyd.mcls.gov.ir مراجعه نمایند
 خوش آینه افزود: در مراکز استان ها از جذب افراد دیپلم در این طرح ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

2
2

 
۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۰
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید