اخبار

بهره مندی 11 هزار نفر از مزایای بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در خراسان شمالی

بهره مندی 11 هزار نفر از مزایای بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در خراسان شمالی
ذوقی معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: تا پایان شهریور ماه سالجاری، ۱۱ هزار کارگر ساختمانی در این استان از مزایای بیمه کارگران ساختمانی بهره مند شدند .
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ علیرضا ذوقی معاون اجتماعی این اداره کل اظهار داشت: تا پایان شهریورماه سال جاری 17 هزار و 914 متقاضی در این استان در سامانه رفاهی نام نویسی کرده اند که از این تعداد 11 هزار کارگر ساختمانی مورد تایید و از  خدمات بیمه کارگران ساختمانی بهره مند گردیدند .  
وی گفت: از مجموع واجدین شرایط، تعداد 646 نفر نیز به دلایلی از قبیل بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت از مزایای این بیمه استفاده نموده اند . 

 معاون اجتماعی عناوین شغلی کارگران ساختمانی را شامل رشته های آرماتوربند، اسکلت‌ساز ،لوله‌کش و نصاب وسایل بهداشتی، نقشه‌بردار،دروپنجره‌ساز پروفیل، بتن‌ساز و بتن‌ریز، بنای سفت‌کار ،عایق‌کار رطوبتی و آسفالت‌کار، گچ‌کار،سنگ‌کار، قالب‌بند و کفراژبند، لوله‌کش گاز خانگی و تجاری، نگهداری بتن،کاشی‌کار ،برق‌کار ساختمان و نقاش ساختمان عنوان نمود و اظهار کرد: تعهدات موضوع این قانون شامل حوادث و بیماریها، غرامت دستمزد، ازکارافتادگی، بازنشستگی وفوت می باشد.  

ذوقی گفت: تقاضیان واجد شرایط جهت ثبت نام و دریافت خدمات بیمه تامین اجتماعی می توانند به سامانه خدمات حمایتی نظام جمهوری اسلامی به آدرس الکترونیکی www.samanehrefah.ir مراجعه نمایند که پس از طی فرایند ثبت نام و تکمیل فرم خود اظهاری در سامانه و بارگذاری مدارک لازم،  اعتبار سنجی لازم از سوی پایگاه اطلاعاتی سامانه صورت گرفته و درصورت داشتن شرایط اولیه مورد تایید قرار گیرند .  

وی افزود: جهت رسیدگی به اعتراضات؛  متقاضیان می توانند  در سامانه خدمات حمایتی نظام جمهوری اسلامی ایران ثبت نام و اعتراض خود را در سامانه مذکور ثبت نمایند. 

ذوقی گفت: فرایند رسیدگی به اعتراضات کارگران ساختمانی صرفا از طریق سامانه و طبق سند راهنمای اعتراض، رسیدگی و پاسخ داده می شود.

 
 
 
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید