اخبار

چهار تعاونی توسعه و عمران در خراسان شمالی تشکیل شد

چهار تعاونی توسعه و عمران در خراسان شمالی تشکیل شد
ملایی معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار داشت: امسال چهار شرکت توسعه و عمران در شهرستان‌های بجنورد، شیروان، مانه و سملقان و جاجرم با سه هزار و ۲۷۴ نفر عضو تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ ملایی مدیر امور تعاون این اداره کل گفت: شرکت های توسعه و عمران با جذب دست کم نیم درصد از جمعیت شهرستان، می توانند فعالیت خود را آغاز کنند، تشکیل و فعالیت این شرکت ها گامی است تا سود ناشی از فعالیت های اقتصادی نصیب مردم شود.  

 
وی افزود: خوشبختانه استاندار خراسان شمالی هم نگاه ویژه ای به این تعاونی ها دارد و تاکید بر این است که کارها و حرکت برای توسعه، با رویکرد انجام دسته جمعی کارها باشد.  
 
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: اکنون برخی خدمات شهری همچون زباله برداری، رفت و روب، خدمات فضای سبز، از شهرداری ها به شرکت های توسعه و عمران واگذار شده است.   
 
به گفته وی، سرمایه اولیه شرکت های توسعه و عمران استان بیش از ۶۱۸ میلیارد ریال  و با تشکیل این شرکت ها تاکنون برای ۱۶۰ نفر اشتغالزایی شده است.  
 
ملایی با اشاره به پیگیری ها برای تشکیل شرکت توسعه و عمران در شهرستان اسفراین اظهار داشت: در این زمینه،  موافقت نامه صادر و عضو گیری انجام شده اما هنوز ثبت، انجام نشده است.
 
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به اینکه تمام شهروندان و مردم شهرستان می توانند در این شرکت ها عضو شوند افزود: تلاش داریم تا در هر شهرستان، یک شرکت تعاونی توسعه و عمران تشکیل شود.
 
بر اساس این گزارش،  شرکت تعاونی توسعه و عمران با رویکرد سرعت دادن به رشد و توسعه شهرها و روستاها تشکیل می شود و با هدایت سرمایه ها به تولید و توسعه اقتصاد می توان شاهد رونق اقتصاد بود.  
این شرکت ها می توانند در انجام تمام فعالیت های عمرانی در شهرها و روستاها ورود پیدا کرده و با تملک زمین های بافت فرسوده شهری و روستایی، با استفاده از قوانین، به احیا و نوسازی این بافت ها سرعت دهند.
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید