اخبار

نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی مطرح کرد:

همکاری مردم در قالب تعاونی‌ها؛ کلید رشد اشتغال و اقتصاد

همکاری مردم در قالب تعاونی‌ها؛ کلید رشد اشتغال و اقتصاد
ملایی مدیر امور تعاون گفت با توجه به شرایط فعلی تغییر، رشد و دگرگونی در حوزه اشتغال و اقتصاد در جامعه، همکاری مردم در قالب تعاونی‌ها؛ کلید رشد اشتغال و اقتصاد است .

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ملایی مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ضمن تبریک هفته تعاون اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و 600 تعاونی فعال در استان وجود دارد.

«سعید ملایی» با اشاره به تعداد تعاونی‌های فعال در استان،  درآمد حاصل از فعالیت آنها را مبلغ 62 میلیارد تومان اعلام کرد.
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون استان با بیان اینکه تعاونی‌ها در 13 رشته و همچنین زیرشاخه‌ها فعال هستند افزود: از جمله این رشته‌ها می‌توان به تولیدی، توزیعی، کشاورزی و خدماتی و ... اشاره کرد که در استان ما فعالیت بخش‌های کشاورزی، تولیدی و خدماتی بیشتر از سایر بخش‌ها است.
به گفته «سعید ملایی» اعضای تعاونی‌ها حدود 300 هزار نفر هستند و از سال 92 تاکنون نیز، تعداد 488 تعاونی جدید تشکیل شده است.
وی افزود: با حمایت دولت، 10 شرکت تعاونی در بخش‌های پوشاک و تولید مواد شوینده تغییر وضعیت داده و شروع به تولید مواد ضدعفونی و ماسک کرده‌اند.
«ملایی» مبلغ تسهیلات جذب شده برای این تعاونی ها که در بخش تولید مواد ضدعفونی و ماسک فعالیت می‌کنند را سه میلیارد و 180 میلیون تومان اعلام کرد و اضافه کرد: این مبلغ از ابتدای سال تاکنون در قالب تسهیلات سرمایه در گردش، با یک سال تنفس و پرداخت در چهار قسط، با همکاری بانک توسعه تعاون جذب شده که با تشکیل پرونده؛ به تعدادی از شرکت‌های فوق الذکر پرداخت و به مابقی نیز پرداخت خواهد شد.
ملایی همچنین از افتتاح یکی از تعاونی‌های فعال در تولید، در منطقه مانه و سملقان با حضور «معاون اول رئیس جمهور» به صورت ویدئو کنفرانس خبر داد و گفت: چهار شرکت تعاونی در مجموع 265 فرصت سرمایه گذاری شغلی جدید در استان ایجاد خواهند کرد که 71 میلیارد تومان، طبق سرمایه گذاری اولیه طرح‌ها است.
به گفته «ملایی» 734 نفر جزو تعاونی‌هایی هستند که در هفته تعاون امسال افتتاح خواهد شد و امید است تا پایان سال، 65 شرکت در حوزه تعاونی‌های فراگیر و تعاونی‌های نوع جدید با تلاش همکاران او در حوزه ترویج تعاونی‌ها و حوزه آموزش تعاونی‌ها ایجاد شوند.
 
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۸
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید