اخبار

نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی مطرح کرد:

سامانه های شفافیت، راهکار تقویت اعتماد عمومی و مبارزه با فساد

سامانه های شفافیت، راهکار تقویت اعتماد عمومی و مبارزه با فساد
سامانه های شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کاهش فساد و رانت کمک می کند و دیوارهای بتنی بی اطلاعی مردم را فرو می ریزد، این مطلب را مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح و اعلام کرد: سامانه های شفافیت وزارت تعاون هفته گذشته توسط «شریعتمداری» وزیر محترم رونمایی شد.
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ؛ «نوری» با بیان این که یکی از مشکلات در سیستم دولتی بی اطلاعی مردم از عملکردها و تصمیمات و برنامه های حوزه کاری وزارت خانه ها و مسئولان بوده است، افزود: بنابراین  دکتر شریعتمداری جهت شفاف سازی و مبارزه با فساد در وزارت کار و زیر مجموعه های آنسامانه های شفافیت وزارت تعاون را ابلاغ و رونمایی کرد.
مدیر کل با بیان این که این سامانه ها داده های خوبی دارد و مشخصات تمام افراد و تصمیمات در این سامانه ها ثبت شده و 32 زیر مجموعه شامل تامین اجتماعی، شستا، صدوق بازنشستگی تامین اجتماعی، بانک ها را پوشش می دهد، اعلام کرد: با راه اندازی این سامانه ها دغدغه سهام داران این شرکت ها در خصوص بی اطلاعی از تصمیم ها و برنامه هلدینگ ها برطرف می شود.
وی البته اعلام کرد که «شریعتمداری» خواهان ورود مردم به پویش ملی شفافیت می باشد  چرا که ورود مردم به این پویش باعث آگاهی بیشتر آنان از تصمیمات و برنامه ریزیهای اتخاذ شده می گردد که این موضوع منجر به تقویت اعتماد عمومی خواهد شد .   
وی از راه اندازی پنجره واحد وزارت کار نیز خبر و ادامه داد: اداره کار دارای مراجعان زیادی است و با راه اندازی این پنجره واحد نیازی به حضور فیزیکی مراجعان نیست و افراد با مراجعه به این سامانه می توانند شکایات و درخواست های خود را مطرح و ثبت کنند.
«نوری» اعلام کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با راه اندازی پنجره واحد وزارت خانه رتبه اول در پیاده سازی دولت الکترونیک را دارد .
وی به ثبت اطلاعات تسهیلات کسب و کارهای روستایی، مشاغل آسیب دیده از کرونا، مشاغل خانگی و مجوزهای وزرات خانه و دیگر اطلاعات در این سامانه اشاره کرد، اطلاعاتی که بدون واسطه از طریق سامانه شفافیت تعاون در اختیار مردم قرار گرفته است.
وی البته بیان کرد: این سامانه به ثبت انحراف از تسهیلات بانکی از سوی مردم نیز کمک می کند و شهروندان می توانند اطلاعات تخلف های احتمالی را در این سامانه ثبت و گزارش کنند.
به گفته مدیر کل تعاون این سامانه تقویت اطلاعات عمومی برای جلوگیری از فساد و حیف و میل بیت المال است.
وی اعلام کرد: با راه اندازی سامانه شفافیت به نشانی https;//shafaf.mcls.gov.ir  مردم می توانند به اسامی اعضای هیئت مدیره شرکت های تابعه وزارت متبوع، تکمیل سامانه شناسنامه قراردادها و مجامع شرکت ها، رتبه بندی و سطح بندی شرکت های زیر مجموعه شستا،  تامین اجتماع و صندوق های بازنشستگی، راه اندازی سامانه های جامع و هوشمند بخش تعاون کشور و سامانه جامع روابط کار، و انتشار تمام قرار دادهای وزارت با پیمانکاران دسترسی داشته باشند.
 
۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۰۲
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید