اخبار

برگزاری جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان بجنورد با محوریت حمایت مشاغل آسیب دیده در ایام کرونا

برگزاری جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان بجنورد با محوریت حمایت مشاغل آسیب دیده در ایام کرونا
دومین جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان بجنورد با حضور معاون برنامه ریزی فرمانداری بجنورد، بانک های عامل و دیگر اعضا در محل سالن جلسات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی تعاونف کار و رفاه اجتماعی بجنورد، محمد خوش آینه مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بجنورد و دبیر گروه کاری اشتغال این شهرستان گفت: با شیوع ویروس کرونا و آسیب به اکثر مشاغل، شاهد تدوین طرح های حمایتی دولت از جمله ارائه تسهیلات دولتی به مشاغل آسیب دیده هستیم.
محمد خوش آینه تصریح کرد: شیوه نامه و دستورالعمل های دریافت تسهیلات ویژه کرونا با 20 ماده و 7 تبصره با ثبت نام کارفرمایان در سامانه کارا و تایید دستگاههای اجرایی صورت می پذیرد و پس از این پروسه متقاضیان به بانک های عامل معرفی می گردند.
وی نرخ کارمزد تسهیلات مزبور را 12 درصد و مدت بازپرداخت آن را از ابتدای مهرماه سال جاری به مدت 24 ماه عنوان نمود و شرایط را بصورتی بیان نمود که هیچ کارفرمایی پس از دریافت تسهیلات حق اخراج و تعدیل نیروی کارگری را ندارد و در صورت اینکه کارگری را اخراج نماید تسهیلات مربوطه با جریمه 24 درصد و بصورت یکجا بازپس گرفته می شود.
محمد اربابی معاون اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: دولت جهت حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده مبلغ 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات کم درصد اختصاص داده است و تا کنون 11 هزار پرونده در خراسان شمالی به ثبت رسیده است.
هادی اعلمی رئیس گروه کاری اشتغال شهرستان بجنورد در این جلسه اظهار داشت: دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل تمام تلاش و همت خود در روند تسریع پرونده های متقاضیان را به اجرا گذارند تا هرچه سریعتر موجبات رونق و احیاء اشتغال و  کسب و کارهای موجود در سطح شهرستان را فراهم آوریم.
 
۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بجنورد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید