اخبار

کارفرمای مجتمع صنعتی اسفراین رتبه برتر کارفرمای سلامت محور کشور را کسب نمود

کارفرمای مجتمع صنعتی اسفراین رتبه برتر کارفرمای سلامت محور کشور را کسب نمود
کارفرمای مجتمع صنعتی اسفراین در جشنواره کارفرمایان سلامت محور کشور موفق به کسب رتبه برتر کارفرمایی سلامت محور کشور در سال 98 شد .

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛ ذوقی معاون امور اجتماعی این اداره کل در مراسم تقدیر و تجلیل از بهداشت یاران کار ، از کسب رتبه برتر کشوری کارفرمای مجتمع صنعتی اسفراین در جشنواره کارفرمایان سلامت محور سال 98 خبر داد . 

وی گفت: نیروی کار ماهر یکی از مهم ترین پشتوانه های پایدار هر جامعه ای است که تامین ایمنی و سلامت محیط های کار از اولویت و اهمیت بالایی در توسعه اقتصادی و کاهش هزینه های ناشی از آن برخوردار است . 

ذوقی اظهار داشت: هدف از اجرای طرح خانه های بهداشت کارگری ، تامین سلامت کارگران ، اعضای خانواده های آنها و همچنین ارتقاء دانش بهداشتی و ایجاد رفتارهای مناسب بهداشتی بین کارگران و کارفرمایان می باشد . 

وی گفت: در حال حاضر 12 خانه بهداشت کارگری در استان با تعداد 46 نفر بهداشت یار کار در کارگاه ها، واحدهای تولیدی و صنعتی فعالیت دارند و برای بیش از 6 هزار کارگر خدمات بهداشتی ارائه می کنند .  

معاون اجتماعی افزود : طبق مفاد قانون کار، کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی با 50 نفر نیوری کار و بیشتر مکلف به تاسیس و راه اندازی خانه های بهداشت کارگری هستند . 

گفتنی است در ادامه بر اساس ارزیابی صورت گرفته توسط شورای هماهنگی ارائه خدمات بهداشتی به بیمه شدگان استان ، از بهداشت یاران کار که دارای بهترین عملکرد در پیشگیری و کنترل بیماری ویروس کرونا در  محیط های کار را داشتند تقدیر و تجلیل بعمل آمد . 

 

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید