اخبار

نایب رییس فدراسیون ورزش کارگری در خراسان شمالی:

بیش از پنج هزار کارگر در ورزش قهرمانی فعالیت دارند

بیش از پنج هزار کارگر در ورزش قهرمانی فعالیت دارند
نایب‌رییس فدراسیون ورزش‌های کارگری در مجمع انتخاب رییس هیات ورزش کارگری استان خراسان شمالی گفت: افزون بر پنج هزار نفر از کارگران کشور در فعالیت‌های ورزشی قهرمانی در رده‌های مختلف سنی فعالیت دارند.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  بیژن شفیع خراسانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعیت کارگران کشور ۱۴ میلیون نفر است که با احتساب خانواده ها جمعیتی در حدود ۵۰ میلیون نفر را شامل می‌شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: هم اینک مسابقات کارگران کشور در بیش از ۳۰ رشته برگزار می شود و ما در بسیاری از رشته‌ها نیز ورزشکاران شاخصی داریم.
 
وی با اشاره به استقبال این قشر از جشنواره های ورزشی کارگران، نگاه فدراسیون متبوع خود را توجه به ورزش همگانی دانست و افزود: با این وجود برای موفقیت در این بخش در این شرایط نیازمند برپایی مسابقات قهرمانی هستیم زیرا که خود این مسابقات انگیزه بیشتری برای حضور کارگران در مسابقات را فراهم می‌آورد.
 
نایب رییس فدراسیون ورزش های کارگری با اشاره به وضعیت مطلوب امکانات سخت افزاری و تاسیسات ورزشی در حوزه کارگران، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تاسیسات ورزش کارگران حتی از تجهیزات و امکانات ادارات ورزش و جوانان نیز بهتر است.
 
شفیع خراسانی افزود: این در حالی است که برخی شرایط و قوانین خاص باعث شده تا این فضاها از چرخه کاربرد دولتی خارج و به اجاره گذاشته شود که این چندان به نفع کارگر نیست زیرا ما ساعتی را که بخواهیم به بخش کارگری واگذار کنیم دیگر در اختیار نداریم و بر این اساس به دنبال آن هستیم تا در واگذاری اماکن، این فضاها را با قیمت کارشناسی اولیه به انجمن‌های کارگری واگذار کنیم.
 
وی با اشاره به نبود هیچگونه بودجه‌ای در فدراسیون ورزش های کارگری، خاطرنشان کرد: هم اینک با توجه به قرار گرفتن فدراسیون ورزش های کارگری در چارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش داریم مساله بودجه با قوت بیشتری پیگیری شود.
 
وی با اشاره به شرایط اقتصادی امروز کشور، یادآور شد: با توجه به اینکه شرایط اقتصادی و کار در شبکه صنعت و تولید کشور سخت تر و فرساینده تر از گذشته شده، تلاش داریم تا قشر کارگر را به فعالیت بیشتر در عرصه ورزش ترغیب کنیم.
 
نایب رییس فدراسیون ورزش های کارگری گفت: از سال ۹۱ تاکنون تمام اقدامات به ورزش کارگری معطوف شده به طوری که رتبه کشورمان در مسابقات جهانی ارتقای خوبی داشته است.
 
وی تأمین بودجه فدراسیون را تاکنون از محل کمک‌های حامیان مالی و کارفرمایان دانست و گفت: وزارت تعاون نیز در اعزام تیم ها کمک‌هایی داشته است ولی مهمترین مساله‌ای که باید دیده شود این است که کارگران نیاز به ورزش برای حفظ سلامت و کارآیی بهتر دارند، بنابراین تلاش داریم تا کارفرمایان را بیشتر به سمت توجه به ورزش کارگری بکشانیم.
 
خراسانی استقبال کارفرمایان را در سال جاری نسبت به سال‌های قبل مطلوب‌تر دانست و گفت: با این وجود هنوز بسیاری از کارفرمایان در برابر ورزش کارگران مقاومت می کنند و اعتقاد دارند کارگر فقط باید به کار خود بپردازد.
 
نایب رییس فدراسیون ورزش های کارگری به منظور شرکت در آیین آغاز مسابقات شنای کارگران کشور که از روز پنج شنبه با شرکت ۷۰ ورزشکار از ۱۴ استان کشور در بجنورد شروع می شود به خراسان شمالی سفر کرده است.
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید