اخبار

استاندار خراسان شمالی:

خراسان شمالی نیاز به جهش دارد نه پیشرفت

خراسان شمالی نیاز به جهش دارد نه پیشرفت
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه استان نیاز به دویدن در مسیر توسعه را دارد، گفت:باور کنیم که با هم می توانیم نداشته های استان را تامین کنیم و خراسان شمالی نیاز به جهش دارد نه پیشرفت و این جهش هیچ ارتباطی به منابع مالی ندارد بلکه به ذهن و توانمندی فکر مدیران و قبول مسئولیت آنان بستگی دارد.
 
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ محمد علی شجاعی در ابتدای شورای اداری استان به بیان گزارشی از حوزه های مختلف استان و واکاوی آمارهای آن در مقایسه کشوری پرداخت و اظهار داشت: اگر استان در بسیاری از شاخص ها رشد کند و درمسیر توسعه قرار گیرد کار سختی نیست زیرا در سایه همراهی تمام اعضای حاکمیت،برنامه ریزی و جدیت محقق می شود.
وی با بیان اینکه برای نرسیدن به شاخص های مطلوب کشوری نباید دنبال دشمن فرضی بود، افزود: قوانین کشور برای تمام استانها یکسان است و نباید توجیه امور نشدنی خود را به این قوانین منوط کرد. شجاعی پس از تاکید بر رسیدن به شاخص های مطلوب کشوری به بیان گزارش از حوزه های مختلف پرداخت و گفت: در بهار ۹۷ متوسط نرخ بیکاری استان ۱۰.۴ و در بهار ۹۸ به ۷.۹درصد ارتقا یافت که در این حوزه رتبه سوم کشوری را داریم.

 

شجاعی تصریح کرد: تمامی مسئولان ارشد کشور همگی متفق القول هستند که خراسان شمالی به کارگاه کار و تلاش تبدیل شده و این موضوع جز با جدیت و همراهی مدیران استان میسر نبوده است.
وی در ادامه سخنان خود به موضوع تعداد طرح های پرداختی استان از محل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: از دی ماه ۹۷ تا فصل بهار سالجاری برای ۴هزار ۷۱۲ طرح به ارزش ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است.
 
شجاعی همچنین از ارتقای استان در حوزه مولفه های کسب و کار خبر داد و افزود:در بحث میزان رشد مولفه های کسب و کار حائز رتبه پنجم کشوری،اعتبارات اشتغالزت رتبه دوم کشوری و کاهش نرخ بیکاری رتبه سوم کشوری را بدست آورده ایم و کسب این رتبه به جهت همت مدیران و شایستگی مردم بوده است.نرخ بیکاری استان ۲.۵ درصد کاهش یافت 
 
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه متوسط نرخ بیکاری استان در بهار پارسال ۱۰.۴ درصد و در بهار امسال ۷.۹ درصد بوده است، گفت: نرخ بیکاری در این استان ۲.۵ درصد کاهش یافته است که از این نظر در سطح کشور در جایگاه خوبی قرار داریم.

 

 
محمد علی شجاعی افزود: در مشارکت اقتصادی نیز رتبه خوبی داریم، در شاخص ایجاد طرح های اشتغال از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز جایگاه ۲۱ را در بین استانها کسب کرده ایم.
 
وی با بیان اینکه این استان در مولفه های کسب و کار رتبه ۳۰ کشور را دارد، گفت: اما از نظر میزان رشد در این شاخص در رتبه پنجم هستیم.

 

 
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید